Denník SaS


Billboardy (všetky)

Agenda 2020

Priatelia
živnostníci, podnikatelia, pracujúci, študenti, všetci tí, ktorí pracujete a chcete pracovať.


Možno nejeden z vás zaváha pri klasickej otázke spojenej s pozdravom – ako sa máš? Lebo nie vždy na ňu je možné odpovedať ľahko a hneď. Niekedy by sa žiadalo odpovedať – „Ako sa môžem mať, keď mám stále vyššie odvody? Ako sa môžem mať v kolotoči povinností, absurdných poplatkov, neprehľadnej spleti príkazov a zákazov, ktoré ma stoja čas energiu a znepríjemňujú mi každý pracovný deň?“

Je to už desať rokov, čo nás ekonomické reformy vyšvihli medzi krajiny, s ktorými sa ráta. Ale odvtedy – málo pozitívneho, ekonomické prostredie sa na Slovensku desať rokov zhoršuje. SaS jasne hovorí - je čas to zmeniť. Treba znížiť dane, zreformovať odvody, odbúrať bariéry a záťaže v podnikaní, obmedziť štátnu byrokraciu a zmenšiť korupciu. Na Slovensku sa zas musí oplatiť tvoriť hodnoty.

Pripravujeme program ekonomických reforiem s názvom Agenda 2020 a podtitulom 6 krokov, aby sa na Slovensku oplatilo žiť, pracovať a podnikať. Prečo Agenda a prečo práve 2020? Agenda preto, že navrhujeme konkrétne a pomerne rýchlo vykonateľné opatrenia. Z celkom 150 návrhov je 40 vykonateľných nielen okamžite, ale aj bez dopadu na štátny rozpočet. A letopočet 2020 naznačuje čas, keď by pri správnom nastavení a spustení mohli začať reformy prinášať konkrétny profit.

Náš program sme konzultovali s mnohými odborníkmi. Pozostáva z veľkých reforiem – zásadná reforma odvodov (Odvodový bonus), liberálny zákonník práce, opätovné a dôsledné zavedenie Rovnej dane – a z množstva ďalších konkrétnych návrhov, ktoré ako celok výrazne zlepšia podnikateľské prostredie. Umožnia vznik trvalých pracovných miest a tak prinesú osoh zamestnávateľom aj ich zamestnancom.


Zoznámte sa s Agendou 2020 – a pokojne ju posúďte a okomentujte. Budeme vám vďační za pripomienky, ktoré ju pomôžu rozšíriť a zmysluplne doplniť.


Ďakujeme.
Príjemné čítanie. 

Celý text nájdete tu: 

Agenda.jpg