Denník SaS


Billboardy (všetky)

Tvorcom hodnôt sa za Fica nedarí, máme efektívne riešenia

Je veľmi smutné, že všetky vlády Roberta Fica ignorujú podnety od podnikateľských organizácií a Slovensko sa prepadáva v rebríčkoch podnikateľského prostredia či podnikateľskej slobody. Uviedli to predstavitelia strany Sloboda a Solidarita (SaS) na pondelkovej tlačovej besede.

Fico sa nestará dobre o podnikateľské prostredie. Aké je riešenie?

„Slovensko sužuje vysoké daňovo-odvodové zaťaženie, priveľká byrokracia a korupcia. Premiér Fico sa však chváli, ako nám napreduje ekonomika. V tomto kontexte je neuveriteľné, prečo sa potom nedarí aj našim podnikateľom, ktorí vytvárajú hodnoty a dane pre tento štát. Prečo ich štát neodbremení, nepomôže im,“ pýta sa podpredsedníčka SaS Jana Kiššová.

Stimuly sú nevýhodne, regionálne rozdiely sa zväčšili

Vlády Roberta Fica nekoncepčne používajú investičné stimuly. Dotujú sbohaté regióny a chudobné regióny nechávajú tak. Výsledkom je, že regionálne rozdiely sa zväčšili, informovali na tlačovej konferencii predstavitelia strany Sloboda a Solidarita (SaS) Jana Kiššová, Jozef Rajtár a Eugen Jurzyca.

Vláda zle využíva stimuly a prehlbuje regionálne rozdiely

Vystúpili naši odborníci: Jana Kiššová (poslankyňa NR SR, podpredsedníčka SaS, tímlíderka SaS pre podnikateľské prostredie), Eugen Jurzyca (poslanec NR SR, tímlíder SaS pre verejné financie) a Jozef Rajtár (poslanec NR SR, tímlíder SaS pre štíhly štát).

Minimálna mzda: na čo v Smere nemysleli

Exekútor môže povoliť splatiť dlh v splátkach, ak je vymáhaná suma vyššia ako minimálna mzda (zákon 233/1995). Ak stúpne minimálna mzda skokovo, zopár ľudí bude mať hlavu v smútku, pretože už nebude možné povoliť splatiť dlh v splátkach. To isté platí aj pri upomínacom konaní a pri právnej pomoci chudobným, kde pomoc bude poskytnutá, ak hodnota sporu prevyšuje minimálnu mzdu (zákon 327/2005). Zopár chudobných ľudí zrazu právnu pomoc nedostane.