Denník SaS


Billboardy (všetky)

Vyzývame ministra Richtera, aby odstúpil

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter svojím postojom ku kauze Čistý deň stratil morálnu spôsobilosť zostávať naďalej vo funkcii. Vyhlásili to predstavitelia strany Sloboda a Solidarita (SaS).

Richter zostáva, ale v kauze Čistý deň nejde len o neho

Na čom premiérovi Ficovi tak záleží, že dokáže takto skompromitovaného ministra naďalej držať vo funkcii?

Kauza Čistý deň naberá nové rozmery - subvenčný podvod; nezákonné rozhodnutie ministra práce rieši Generálna prokuratúra

Resocializačné zariadenie výmenou klientov a peňazí s inými zariadeniami spáchalo subvenčný podvod. Minister nekoná, zariadenie kryje. Už dávno mu mala byť odobratá akreditácia. Svedectiev o týraní detí pribúda. V priebehu posledných týždňov sa ozvalo sedem bývalých klientov a traja bývalí zamestnanci zariadenia Čistý deň. Niektorí už boli svedčiť, niektorí sa chystajú svedčiť a niektorí definitívne prestali veriť v spravodlivosť. Svedčili o tom, že v zariadení boli zvyčajné fyzické tresty. Deti boli bité, terapeutmi aj riaditeľom zariadenia, dokonca sa mali trestať bitkou medzi sebou. Deti nesmeli vidieť svojich rodičov, boli zatvárané na samotku, bol im odobratý matrac na spanie, hlad bol bežný. Vyzbierali sme 50 podpisov opozičných poslancov a chceme na mimoriadne schôdzi navrhnúť odvolanie ministra Richtera.

Stane sa minister Richter druhým Robertom Kaliňákom?

Pozícia ministra práce Jána Richtera v kauze Čistý deň je morálne neudržateľná. Ak nezruší tomuto resocializačnému centru akreditáciu ani po medializovanej výpovedi psychologičky na Ústredí práce Kataríny Hatrákovej, ktorá hovorí o atmosfére strachu a porušovaní povinností zostrany vedenia Čistého dňa, stane sa druhým Robertom Kaliňákom vlády Roberta Fica. Teda vládnym politikom, ktorý koná v hlbokom rozpore sverejným záujmom. Uvádzajú predstavitelia strany Sloboda a Solidarita.

Žiadame ministra Richtera, aby prehodnotil svoje rozhodnutie. Pomôžeme mu ďalšími faktami

Tvrdošijnosť, s akou ministerstvo práce a šéf rezortu Ján Richter držia ochrannú ruku nad resocializačným zariadením Čistý deň, je horšia ako ochrana kontroverzného podnikateľa Ladislava Bašternáka zo strany premiéra Roberta Fica a ministra vnútra Roberta Kaliňáka. V prípade Čistého dňa ide totiž o sexuálne zneužívanie a týranie maloletých detí.