Denník SaS


Billboardy (všetky)

Miroslav Lajčák sa stal členom Smeru-SD

Prezentácia galavečera na predstavenie loga slovenského predsedníctva od agentúry Evka je trápna a potvrdzuje, že všetko muselo byť dohodnuté vopred.

Slovenské predsedníctvo EÚ je najmä predsedníctvom premárnených šancí

Pri dvadsiatich ôsmich členoch Európskej únie pravidlo rotujúcehopredsedníctva znamená najmä vysoké náklady a veľa ľudských zdrojov, ktoréviaže na seba jeho organizácia. Šesťmesačné obdobie predsedníctva jezároveň príliš krátke na to, aby predsedajúca krajina dokázala podstatneovplyvniť smerovanie EÚ. Navyše, po schválení Lisabonskej zmluvy siEurópska rada na obdobie dva a pol roka volí svojho predsedu, ktorý spomocou sekretariátu zodpovedá za úlohy organizovania fungovania Európskejrady i zastupovania EÚ navonok. To sú hlavné dôvody, pre ktoré sa stranaSloboda a Solidarita prihovára za zrušenie rotujúceho predsedníctva.

Bude dobre. Ak nebudeme akceptovať Lajčákovo „určité nastavenie“

Predsedníctvo malo byť výstavnou skriňou režimu Roberta Fica, no skončilo sa typickou smeráckou bodkou – „peniaze skončili na mieste určenia“. Touto bodkou sa aj zavŕšili vyššie ambície diplomata Miroslava Lajčáka, ktorý svojho času riadil povojnovú Bosnu a Hercegovinu. Jeho pôsobenie v tejto krajine sa tiež prudko skončilo po diplomatickom prešľape. Božena Slančíková-Timrava by mohla napísať ďalšiu kapitolu svojej knihy „Ťapákovci“.

Nomináciu M. Lajčáka na post v OSN treba pozastaviť, do vyšetrenia kauzy na MZV

Strana Sloboda a Solidarita víta záujem Slovenskej republiky uchádzať sa opost predsedu Valného zhromaždenia OSN. „Je v celoštátnom záujme, aby sanaša diplomacia aktívne zapájala do globálneho diania,“ hovorí poslanec NRSR za SaS a tímlíder strany pre zahraničnú politiku Martin Klus.

Fico je najzbabelší premiér v histórii samostatného Slovenska

Robert Fico by sa už nikdy nemal postaviť pred študentov na nejakej škole s cieľom vymývať im mozgy.