Denník SaS


Billboardy (všetky)

Odkaz Ficovi: Neurážajte baníkov, horná Nitra nie je chránená dielňa

Na začiatku bol dym z komína. A podozrenie z ohrozovania ľudského zdravia a životného prostredia. Dnes dymenie, alebo skôr zahmlievanie pokračuje a to priamo na Úrade vlády.

Podali sme trestné oznámenie za prevádzku elektrárne v Novákoch

Poslanci NR SR za stranu Sloboda a Solidarita odovzdajú dnes (piatok 16.12.) o 9:00 na podateľni Generálnej prokuratúry (Štúrova 2, Bratislava) trestné oznámenie na neznámeho páchateľa vo veci prevádzky tretieho bloku uhoľnej elektrárne v Novákoch. Rozhodli sa tak vzhľadom na hospodárske škody, ako aj negatívny vplyv na zdravie ľudí a životné prostredie, ktoré so sebou spaľovanie uhlia v bloku B3 prináša. Podľa poslancov prebieha bez potrebných osvedčení zrejme aj samotné podnikanie Hornonitrianskych baní v oblasti výroby a predaja elektriny.

Jana Kiššová (SaS): Žiadame vysvetlenia k prevádzke tepelnej elektrárne Nováky

Predsedníčka Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti a podpredsedníčka strany Sloboda a Solidarita Jana Kiššová sa dnes listami obrátila na ministra hospodárstva Petra Žigu a ministra životného prostredia Lászlóa Solymosa. V listoch žiada vysvetlenia vo veci prevádzky tretieho bloku tepelnej elektrárne v Novákoch, ktorá je podľa zistení poslancov Karola Galeka a Anny Zemanovej nezákonne v prevádzke.

Dymové signály majstra Jánoša

„Hoří Heršpická hospoda, hasiči hovno hasí, hledají hlavní hydrant.“ Sms tohto znenia mi pípla v sobotu ráno na telefóne. Túto šifru si vymyslel Martin, naša spojka v Prievidzi. Vraj sa mu zdá, že má napichnutý telefón.

Elektráreň v Novákoch – keď útoky zabijú argumenty

Stalo sa to pravidlom: Diskusiu, odpovede a riešenie celospoločenských problémov nahrádza arogancia, obviňovanie a útoky. Inak tomu nebolo ani včera.