Denník SaS


Billboardy (všetky)

Opozícia podáva podnet na ústavný súd ohľadne vyvlastňovacieho zákona

Poslanci strany Sloboda a Solidarita (SaS) a hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO-NOVA) zozbierali dostatok podpisov a obracajú sa na ústavný súd ohľadne možnej protiústavnosti zákona č. 669/2007 o jednorazových opatreniach v príprave niektorých stavieb diaľnic a ciest pre motorové vozidlá. Na tlačovej konferencii o tom informovali predstavitelia SaS a OĽaNO-NOVA Miroslav Ivan a Ján Marosz.

Obraciame sa na ústavný súd kvôli tzv. vyvlastňovaciemu zákonu

„Dnes sa vám môže stať, že vám bagre začnú behať po vašom pozemku,“ uviedol poslanec NR SR a tímlíder SaS pre dopravu Miroslav Ivan.

Práca (ob)chvatná, málo platná...a ešte aj protiústavná?!?!

Koaličná mašinéria schválila možnosť výstavby diaľnic na nevysporiadaných pozemkoch. To je jednoduchšie vyjadrenie toho, čo sa včera stalo schválením novely zákona 669/2007.

Vo veci diaľničnej novely sme pripravení obrátiť sa na ústavný súd

Poslanci za stranu Sloboda a Solidarita v utorok nepodporili vládny návrh zákona o jednorazových mimoriadnych opatreniach pri výstavbe diaľnic. Schválený zákon považujú za protiústavný a nezákonné je podľa nich aj zrýchlené legislatívne konanie o tomto návrhu.

Takto sa zákony neprijímajú

Model výstavby bratislavského obchvatu sme kritizovali už vlani. „V zmluve sme sa zaviazali na plnenie záväzkov, ktoré zjavne nemalo ministerstvo dopravy pod kontrolou. Ministerstvo dopravy preto prišlo so skráteným legislatívnym konaním, pol roka po tom, ako mali byť tieto záväzky naplnené,“ uviedol náš poslanec Miroslav Ivan.