Denník SaS


Billboardy (všetky)

Poslanci za SaS sa stretli s námestníkom GP ohľadne ilegálnych psích zápasov a streľby na redaktorku

pošli na vybrali.sme.sk

Poslanci NR SR za stranu Sloboda a Solidarita (SaS), podpredsedníčka NR SR Lucia Ďuriš Nicholsonová a Jozef Rajtár sa stretli s námestníkom generálneho prokurátora Petrom Šufliarskym vo veci nelegálnych psích zápasov a s tým súvisiacou streľbou na redaktorku Televízie Markíza Kristínu Kövešovú.

Poslanci na minulotýždňovej tlačovej besede upozornili, že Kövešová disponuje svedectvami ľudí o usporiadaní pravidelných psích zápasov zo strany organizovanej skupiny už od 90. rokov, no polícia to napriek podnetom nerieši.

„Námestník generálneho prokurátora pre trestný úsek Peter Šufliarsky nás informoval, že dohliadne na vyšetrovanie. Z generálnej prokuratúry pôjdu usmernenia na dvoch prokurátorov. Jedno sa bude týkať trestného činu týrania zvierat podľa § 378 Trestného zákona, druhé trestného činu nebezpečného vyhrážania,“ uviedla podpredsedníčka NR SR Lucia Ďuriš Nicholsonová.

Liberáli veria, že v prípade ilegálnych psích zápasov dôjde vyšetrovaním k rozšíreniu podstaty trestných skutkov aj na § 230 (nepovolené prevádzkovanie lotérií a iných podobných hier) a § 251 (neoprávnené podnikanie) Trestného zákona, lebo „v prípade paragrafu týrania zvierat ide len o prečin a organizátori psích zápasov by tak unikli zaslúženému trestu.“

„Rovnako veríme, že v prípade nebezpečného vyhrážania dôjde k vyvodeniu trestnoprávnej zodpovednosti a potrestaniu páchateľa, lebo je neprípustné, aby vo vyspelej demokratickej krajine ohrozovali členovia rôznych organizovaných skupín novinárov pri výkone ich povolania,“ uzavrela L. Ď. Nicholsonová.

Archív