Denník SaS


Billboardy (všetky)

Robert Fico ohlásil konflikty v koalícii

pošli na vybrali.sme.sk

Rok 2017 bude rokom eskalácie konfliktov vo vládnej koalícii. Naznačuje to razantný nástup takzvaných ľavicových riešení, ktoré predseda vlády a predseda Smeru-SD ohlásil v utorok (10. 1.) na tlačovej konferencii.

„Strany SNS a Most-Híd však nie sú ľavicové a na rozdiel od Smeru nečelia výraznému úbytku popularity. Slovenská národná strana dokonca preberá časť voličov Smeru. Ľavicové riešenia, ako ich poznáme z predvolebných sociálnych balíčkov, sú v podaní Smeru len rozdávaním milodarov, ktoré zaplatili daňoví poplatníci. Tieto riešenia nesmerujú ani k zlepšeniu stavu spravodlivosti v krajine, vzdelávania, zdravotnej starostlivosti či k zlepšeniu podnikateľského prostredia, ktoré generuje nové pracovné miesta a vyššie mzdy,“ uvádzajú predstavitelia strany Sloboda a Solidarita.

Podľa nich len ťažko teda očakávať, že SNS a Most-Híd sa tomuto populizmu budú mlčky prizerať a akceptovať smerácke kšefty, ktoré sú podstatou ich existencie. „Nedá sa povedať, či rozbroje vo vládnej koalícii povedú v roku 2017 k jej rozpadu, ale nedá sa to ani vylúčiť. Strana SaS je preto pripravená na akékoľvek vývojové scenáre,“ uzatvárajú liberáli.

Ľubomír Galko, podpredseda SaS

Jana Kiššová, podpredsedníčka SaS

Jozef Mihál, podpredseda SaS

Archív