Denník SaS


Billboardy (všetky)

Minister Plavčan dlhuje slovenskej vede vysvetlenie

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) žiada ministra školstva, vedy, výskumu a športu Petra Plavčana, aby neodkladne preveril dôvody, pre ktoré slovenské univerzity a Slovenská akadémia vied nedostali žiadne peniaze z takmer 300 miliónov eur, určených na dlhodobý a strategický výskum a vývoj.

Štátny inštitút odborného vzdelávania mrhá peniazmi na letnú kampaň

Štátny inštitút odborného vzdelávania (ŠIOV) spustil letnú kampaň, v rámci ktorej propaguje štúdium na stredných odborných školách. Branislav Gröhling, poslanec NR SR za stranu Sloboda a Solidarita a tímlíder strany pre školstva, si myslí, že ide o zle načasovanú kampaň a o vyhodené peniaze.

B. Gröhling: Vyzývam P. Plavčana, aby vyriešil problém s navyšovaním platov učiteľov

Poslanec NR SR za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Branislav Gröhling vyzýva ministra školstva, vedy, výskumu a športu Petra Plavčana, aby vyriešil problém s navyšovaním platov učiteľov od septembra. Dva mesiace pred sľubovaným navýšením stále nie je jasné, či sa o 6% zvýšia platy aj tým učiteľom, ktorí patria pod obce a mestá.

Je nonsens, aby sa nám po školách pohybovali ozbrojení nepreverení ľudia

Poslanci za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Ľubomír Galko a Branislav Gröhling požadujú od predsedu NR SR a SNS Andreja Danka, ktorý sa prihlásil k tomu, že riadi ministra školstva Petra Plavčana, aby svojmu nominantovi dôrazne vysvetlil, kto na základné školy patrí a kto tam nepatrí. Reagujú tak na incident, keď branci „prednášali“ žiakom jeden bratislavskej školy o bezpečnosti.

Vláda nerieši kvalitu vysokého školstva, ale nedostatky chce plátať eurofondmi

Ak máme vysokoškolákov s nezodpovedajúcim vzdelaním, riešením nie je do nich opätovne investovať a naprávať škody, ktoré urobilo súčasnou vládou riadené vysoké školstvo. Riešením je zabezpečiť, aby naše vysoké školy ponúkali kvalitné vzdelanie, ktoré zabezpečí uplatnenie – vyhlásili to predstavitelia strany Sloboda a Solidarita (SaS) Branislav Gröhling a Eugen Jurzyca.