Denník SaS


Billboardy (všetky)

Reakcia SaS na zavádzajúce tvrdenia ministerstva školstva

Reakcia poslanca NR SR a tímlídra strany Sloboda a Solidarita (SaS) Branislava Gröhlinga na zavádzajúcu reakciu ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu na našu včerajšiu TB (Eurofondy: Ako namiesto rozkrádania prilákať mladých ľudí do školstva)

Predstavili sme návrh, ako použiť zdroje z eurofondov na zvýšenie motivácie pre učiteľov

Strana Sloboda a Solidarita navrhuje, aby sa významná časť prostriedkov z eurofondov určených na zvýšenie kvality vzdelávania (operačný program „Ľudské zdroje“) použila na zvýšenie motivácie nových učiteľov a ocenenie profesijne starších učiteľov.

Ako zvýšiť platy pre učiteľov z eurofondov?

Náš návrh, ako motivovať najmä mladých učiteľov, predstavili na tlačovej besede poslanec NR SR a tímlíder strany Sloboda a Solidarita pre školstvo Branislav Gröhling a expert SaS na eurofondy Ján Rudolf.

B. Gröhling: Ministerka by mala povedať, či príde sľubovaná reforma alebo sa bude na rezorte školstva len kúriť a svietiť

Vedenie ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR by malo urýchlene ohlásiť aspoň tri pozitívne zmeny, ktoré plánuje v školstve presadiť, tvrdí poslanec NR SR za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) a tímlíder strany pre školstvo Branislav Gröhling.

Reakcia SaS na zrušený školský výbor o reforme Učiace sa Slovensko

Reakcia poslanca NR SR a tímlídra strany Sloboda a Solidarita (SaS) pre školstvo Branislava Gröhlinga na zrušený Výbor NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport, ktorý mal v pondelok diskutovať o reformnom dokumente Učiace sa Slovensko: