Denník SaS
19
FEBRUÁR
Diskusia o eurozóne v Liberálnom dome

17:00 Pozývame vás na odbornú diskusiu na tému „Eurozóna – aktuálne výzvy a budúcnosť“, ktorá sa uskutoční v kongresovej sále v priestoroch Liberálneho domu na Priemyselnej 8 v Bratislave. Naše pozvanie prijali odborníci Ján Tóth, Juraj Karpiš a Peter Goliaš. Diskusiu otvorí predseda strany SaS Richard Sulík, moderuje poslanec NR SR a tímlíder SaS pre verejné financie Eugen Jurzyca. Link na facebookovú udalosť nájdete TU. Všetci ste srdečne vítaní!  

25
FEBRUÁR
Jana Kiššová V politike na TA3

11:00 Predsedníčka hospodárskeho výboru NR SR Jana Kiššová bude v nedeľnej diskusnej relácii V politike na TA3 diskutovať s ministrom hospodárstva Petrom ŽIgom o investičných stimuloch a kvalite podnikateľského prostredia. Reláciu môžete naživo sledovať TUBillboardy (všetky)

Sociálna poisťovňa sa vedome obohatila na invalidoch

Minulý týždeň sme zverejnili prípady ľudí, v ktorých Sociálna poisťovňa neprepočítala ľuďom invalidné dôchodky podľa platného zákona. Zo zákona vyplýva, že Sociálna poisťovňa mala rozhodovať o invalidnom dôchodku z vlastného podnetu a pri vdovskom a sirotskom dôchodku tak mala urobiť na základe podnetu od občanov. Lenže Sociálna poisťovňa nekonala. Hoci podpredsedníčka NR SR Lucia Ďuriš Nicholsonová poisťovňu žiadala o čísla, koľkým invalidným dôchodcom bol dôchodok prepočítaný, k údajom sa nedostala. Namiesto toho hneď na druhý deň po tlačovej besede SaS podala Sociálna poisťovňa na podpredsedníčku parlamentu a experta SaS na odvodový systém a dôchodky Petra Cmoreja trestné oznámenie. Hrubé prepočty SaS ukazujú, že Sociálna poisťovňa je ľuďom na dôchodkoch dlžná 989 miliónov eur. „Odporúčam Sociálnej poisťovni, aby prestala podávať na poslancov trestné oznámenia a aby prepočítala dôchodcom ich dôchodky, inak skončí na súde,“ zdôraznila L. Nicholsonová. Podľa poslanca NR SR a tímlídra SaS pre spravodlivosť Alojza Baránika je možné tvrdiť, že došlo k vedomému obohateniu zo strany Sociálnej poisťovne. „Vyzývame tých, ktorí si podajú žiadosť o prepočítanie dôchodku a nedostanú odpoveď, nech sa obrátia na svojho právneho zástupcu,“ uzavrel A. Baránik.

Strana SaS je rizikom jedine pre Smer

To, čo dnes Robert Fico predviedol na tlačovej besede, je len nechutná snaha na prekrytie podvodov, ktoré sa na stranu Smer valia zo všetkých strán. Ak strana Sloboda a Solidarita je momentálne pre niekoho rizikom, tak je to práve pre Fica, Kaliňáka a jeho ľudí. Vládny Smer je ideovo vyprázdnená strana, zatiaľ čo SaS má kvalitný program, odborníkov i víziu. Strana SaS je na rozdiel od Smeru pripravená viesť Slovensko ku skutočným demokratickým hodnotám.

R. Fico by sa mal odsťahovať z bytu daňového podvodníka, nie zriaďovať Úrad na ochranu oznamovateľov korupcie

Strana Smer lieta vo veľkých škandáloch. Robert Fico, Robert Kaliňák či Martin Glváč sú priamo prepojení na najväčšieho daňového podvodníka Ladislava Bašternáka. Šéf inšpekcie ministerstva vnútra a pravá ruka Kaliňáka je podozrivý z porušenia povinnosti policajta a tiež čelí podozreniam v súvislosti s kúpou apartmánu na Floride. Premiér tejto krajiny je šéfom korupčnej bandy, cez ktorú beztrestne prúdia obrovské sumy na účty oligarchov. R. Fico spolu s R. Kaliňákom prenasledujú oznamovateľov korupcie, pričom „našich ľudí“ kryjú. Ak za takýchto okolností prichádza strana Smer s návrhom na zriadenie Úradu na ochranu oznamovateľov korupcie, je to len výsmech slušným ľuďom. Podpredsedníčka parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová spolu s poslancami SaS Ľubomírom Galkom a Jozefom Rajtárom dnes vyzvali predsedu vlády R. Fica, aby sa okamžite vysťahoval z bytu daňového podvodníka a odovzdal vládu ľuďom, ktorým na Slovensku naozaj záleží.

„Účinná ľútosť“ Policajného prezidenta nad L. Bašternákom

Ladislav Bašternák obvinený z daňových podvodov si mal podľa nedávno medializovaných informácií uplatniť účinnú ľútosť. Strana Sloboda a Solidarita to považuje za nehoráznosť. „Ústavný súd SR ešte minulý rok v auguste rozhodol, že pri podvodoch s vratkami DPH sa účinná ľútosť nedá uplatniť,“ uviedol dnes na tlačovej besede poslanec NR SR a tímlíder SaS pre štíhly štát Jozef Rajtár. Z trestného oznámenia, ktoré poslanec Rajtár podal ešte v decembri 2017, pritom jasne vyplýva, že „ide o pokračujúci trestný čin, preto polícia má právo zobrať páchateľa do väzby. A L. Bašternák je človek, ktorý do väzby patrí.“ Rajtár zároveň avizoval, že bude žiadať Policajného prezidenta Tibora Gašpara, aby odpovedal na otázky, prečo sa opakujúce trestné činy nevyšetrujú a aký bude ďalší postup. Podpredseda SaS Ľubomír Galko poukázal na skutočnosť, že L. Bašternák sa uplatnením účinnej ľútosti k trestnému činu priznal a vyzval Roberta Fica, aby sa z Bašternákovho bytu čo najskôr odsťahoval.

Spečatili sme spoločný postup v komunálnych voľbách s OĽANO

Najsilnejšie opozičné strany Sloboda a Solidarita spolu s hnutím OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti dnes podpisom dohody o spoločnom postupe v komunálnych voľbách spečatili svoju nadchádzajúcu spoluprácu. „Opozícia opätovne ukazuje, že vie spolupracovať. Postupujeme presne rovnako ako pri župných voľbách – najskôr dve opozičné strany podpisujeme základnú dohodu a následne prizývame všetky demokratické strany, najmä opozičné, aby sa pridali, aby sme v slovenských mestách a obciach stavali spoločné kandidátky. Výsledkom má byť, že takto najneskôr o dva roky prevezmeme zodpovednosť za správu našej krajiny,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík. Zo spolupráce pritom vylúčil stranu Smer-SD a ĽSNS. „Dobré zmluvy robia dobrých priateľov. Poctivo sme pripravovali dokument, ktorý dnes podpíšeme. Výsledkom je rovnako kvalitný dokument ako dohoda do VÚC. Od pondelka začíname tvrdo pracovať,“ zdôraznil podpredseda strany SaS Ľubomír Galko. Zároveň sa poďakoval partnerom za konštruktívnu spoluprácu.
staršie
Strana 1