Denník SaS
22
NOVEMBER
Diskusia s R. Sulíkom a R. Trnkom v Košiciach

18:00 #sasvregionoch Srdečne vás pozývame na verejnú diskusiu s predsedom strany SaS a europoslancom Richardom Sulíkom a novozvoleným županom Košického kraja Rastislavom Trnkom, ktorá sa uskutoční  v hoteli TeleDom na Timonovej 27 v Košiciach. Témou diskusie bude situácia v Košickom kraji, ale aj ďalšie smerovanie Slovenska. Bližšie info nájdete TU.

23
NOVEMBER
Regionálny deň s Richardom Sulíkom v Medzilaborciach

16:00 #sasvregionoch V rámci svojho Regionálneho dňa na východe Slovenska navštívi predseda strany Sloboda a Solidarita a europoslanec Richard Sulík mesto Medzilaborce. Stretnúť ho môžete aj vy. Príďte o 16:00 do Reštaurácie BUENA na Mierovej 325/2 a diskutujte so šéfom liberálov na tému „Budúcnosť svojho mesta si tvoríme sami“. Link na facebookovú udalosť nájdete TU. Tešíme sa na vás!

Diskusia s poslancami SaS v Banskej Bystrici

18:00 #sasvregionoch Poslanci SaS opäť navštívia stredné Slovensko. Všetkých vás pozývame do Banskej Bystrice, kde sa v Reštaurácii Olivo na Námestí SNP môžete stretnúť s tímlídrami SaS pre životné prostredie, kultúru a dopravu Annou Zemanovou, Renátou Kaščákovou a Miroslavom Ivanom. Všetci ste srdečne vítaní. Link na facebookovú udalosť nájdete TU.Billboardy (všetky)

Ministerka Matečná témou "duálnej kvality" odvádza pozornosť; vyzývame ju na opakovanie testov potravín

Dvojitá kvalita potravín je dôkazom nekompetentnosti našich štátnych orgánov. Štátna veterinárna a potravinová správa SR má najmenej 12 rokov kompetenciu kontrolovať nekalé praktiky a už takýto dlhý čas môžu vykonávať kontrolu dvojakej kvality potravín. Ak by ju robili tak, ako by ju robiť mali, respektíve ak by poznali svoje kompetencie, dvojitá kvalita by už nebola témou. Našim čelným predstaviteľom štátu však nejde o racionalitu, ale len o politiku a hazardovanie s dôverou občanov. Svedčí o tom fakt, že doterajšie výsledky kontrol dvojakej kvality potravín sú s veľkou pravdepodobnosťou zmanipulované, vyhlásila na dnešnej tlačovej besede tímlíderka strany SaS pre pôdohospodárstvo Jarmila Halgašová. Vyzývame preto pani ministerku Matečnú, aby vysvetlila podozrenia týkajúce sa kontrolných zistení dvojakej kvality potravín a tiež, aby nariadila nový prieskum.

Reakcia SaS na žalobu J&T

Žaloba podaná finančnou skupinou J&T na podpredsedu strany SaS Ľubomíra Galka a tímlídra SaS pre štíhly štát Jozefa Rajtára, ktorí sú zároveň poslancami NR SR, je groteskná. Ako na tlačovej besede zdôraznil J. Rajtár: „Nie je to obyčajná žaloba. Je to vec, v ktorej sa rozhoduje o tom, kto bude na Slovensku vládnuť. Či volení zástupcovia ľudí, alebo oligarchovia cez stranu Smer.“ Obaja poslanci sa zhodli v názore, že ako demokraticky zvolení zástupcovia ľudu nemienia odovzdať moc do rúk nevolených elít. Naopak, finančnej skupine poslali jasný odkaz - zastrašiť sa nedáme a budeme naďalej trvať na vysvetlení pochybných kšeftov vašich schránkových firiem.

Zvolávame mimoriadnu schôdzu na odvolanie Roberta Kaliňáka

Robert Kaliňák ako podpredseda vlády a minister vnútra zlyháva a škodí Slovensku. Netransparentné tendre, kde sú vopred určení záujemcovia, pokuty či pochybné príjmy Kaliňáka – to všetko prehlbuje nedôveru ľudí k politikom. Dôkazom sú župné voľby, v ktorých ľudia jasne odmietli politiku strany Smer-SD. Namiesto vyvodenia zodpovednosti Kaliňák len zľahčuje a popiera skutočnosti. Jeho odvolanie by bolo korekciou súčasného stavu. Opozícia preto začína dnešným dňom zbierať podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze na odvolanie už dávno presluhujúceho Roberta Kaliňáka z funkie ministra vnútra.

Pokútny nákup obrnených vozidiel treba zastaviť

Pokladáme za škandál, že nejaké zmluvy s fínskou stranou, týkajúce sa dodávok obrnených vozidiel podpísalo ministerstvo obrany, ktoré má v správe SNS bez toho, aby o tom vopred informovali verejnosť. Vyzývame ministra obrany Petra Gajdoša, aby zverejnil, akým spôsobom vybrali na ministerstve obrany fínskeho partnera a jeho vozidlo, pričom žiadame okamžité zastavenie tohto pokútneho obchodu. A v neposlednom rade sa pýtame, či je s takýmto postupom svojho ministra predseda vlády Robert Fico stotožnený? Viac k téme pokútneho nákupu obrnených vozidiel povedali na dnešnej tlačovej besede podpredseda SaS a tímlíder strany pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Ľubomír Galko a predseda poslaneckého klubu OĽaNO Richard Vašečka.

SaS predstavila reformu sociálne vylúčených spoločenstiev

Neriešenie problémov SVS ťahá celý štát dolu. To nechceme. Lucia Ďuriš Nicholsonová spolu s Richardom Sulíkom dnes predstavili reformu sociálne vylúčených spoločenstiev SVS. Táto tzv. "rómska reforma" dáva šancu tým ľuďom, ktorí sú aktívni a reálne chcú niečo so svojím životom urobiť.
staršie
Strana 1