Denník SaS


Billboardy (všetky)

Stanovisko strany SaS k rozhodnutiu strany Most-Híd

pošli na vybrali.sme.sk

Stanovisko strany Sloboda a Solidarita (SaS) k dnešnému rozhodnutiu strany Most-Híd:

Rozhodnutím strany Most-Híd ísť do predčasných volieb sa dnes fakticky rozpadla vláda Roberta Fica. Pre Slovensko a jeho občanov bude najlepšie, ak končí posledná vláda Roberta Fica, lebo desať rokov pri moci stačilo.

Predstavitelia strany Most-Híd konečne pochopili, že v tejto koalícii nie je dobré zotrvať, škandálov a káuz je neskutočne veľa.

Podmieňovanie zotrvaním Mosta-Híd v tejto vláde schválením ústavného zákona o skrátení volebného obdobia je síce nátlak, ale bez časového obmedzenia. Preto budú poslanci Mosta-Híd čoskoro konfrontovaní aj s otázkou vyslovenia nedôvery premiérovi na základe opozičného návrhu, ktorý sme dnes odovzdali do NR SR.

Je teda na vládnej koalícii, ako dlho chce teraz traumatizovať spoločnosť. Strana SaS je takisto pripravená rokovať. Predčasné voľby sa týkajú celého Slovenska, celej NR SR a tým, že je potrebných 90 hlasov, týkajú sa prirodzene aj opozície. Strana SaS je za čo najskorší možný termín konania predčasných volieb. Strana SaS je zároveň pripravená získať čo najväčší mandát v predčasných voľbách a následne je pripravená prevziať zodpovednosť za Slovensko.

Richard Sulík, predseda SaS
Ľubomír Galko, podpredseda SaS
Jana Kiššová, podpredsedníčka SaS
Lucia Ďuriš Nicholsonová, podpredsedníčka NR SR za SaS
Natália Blahová, predsedníčka poslaneckého klubu SaS

Archív