Denník SaS


Billboardy (všetky)

SaS o výsledku volieb v Českej republike

Strana Sloboda a Solidarita víta výsledky parlamentných volieb v Českej republike a úspech pravicových strán vníma ako návrat k zodpovednej politike. Veríme, že podobne ako voliči v Česku, ani tí u nás nepodľahnú ľavicovej demagógii.

Vladimír Kabaňa odstupuje z kandidátky

Vladimír Kabaňa dnes po rozhovore s predsedom SaS Richardom Sulíkom oznámil Republikovej rade svoje rozhodnutie odstúpiť z kandidátky. „V žiadnom prípade nedopustím, aby za moju chybu z minulosti platila strana. Verím, že moji kolegovia vedia, aký človek v skutočnosti som, a že napriek tomu, čo sa stalo, nestratia vo mňa dôveru.“„Vlada Kabaňu poznám ako slušného človeka a veľmi si ho vážim aj za to, ako zareagoval v tejto situácii. Postavil sa k problému zodpovedne ako čestný chlap. Strana Sloboda a Solidarita si mimoriadne zakladá na morálnom profile svojich členov a v prípade, že sa objaví podozrenie, sa na rozdiel od väčšiny politických strán nesnažíme situáciu bagatelizovať a vyhýbať sa vyvodeniu dôsledkov. Veríme, že podobne zodpovedne sa zachovajú aj predstavitelia tých politických strán, ktorých členovia zodpovedajú za mnohomiliardové okrádanie tohto štátu,“ povedal predseda SaS Richard Sulík.

Reakcia na útok premiéra Roberta Fica

Dnešný pokus premiéra Roberta Fica očierniť predsedu strany Sloboda a solidarita Richarda Sulíka vnímame ako prejav strachu a neschopnosti zakryť škandály strany Smer, obzvlášť pokiaľ ide o najnovšiu kauzu predávania politických postov, ktoré potvrdil dokonca jeden zo zakladateľov Smeru.

Reakcia SaS na schválenie zákona o dvojitom občianstve

Prijatím zákona o dvojitom občianstve Maďarsko jednostranne porušilo princípy Zmluvy o dobrom susedstve a priateľskej spolupráci medzi Slovenskou republikou a Maďarskou republikou. Trváme však na tom, že eskalovanie tejto témy v citlivom predvolebnom období má za cieľ len nahrávať preferenciám niektorých politických subjektov, odpútať pozornosť od škandálov a prekryť skutočné problémy, ktoré trápia občanov ako sú rastúca nezamestnanosť alebo korupcia.

Robert Fico útočí na opozíciu s cieľom zakryť škandály Smeru

Pán Fico opäť raz klame a toto jeho vyjadrenie je len prejavom hystérie prameniacej z neschopnosti vysvetliť škandály súvisiace s financovaním „akciovej spoločnosti“ Smer. Každý, kto sleduje politickú scénu, vie, že SaS nehovorí o manželstve osôb rovnakého pohlavia, ale o registrovaných partnerstvách a nepresadzuje legalizáciu, ale dekriminalizáciu marihuany. Koniec-koncov... Sám Robert Fico v roku 2001 povedal takmer doslova to isté, čo tvrdí vo svojom programe SaS: „Marihuana je výsledkom doby a bol by som posledný, kto by trval na tom, aby sme za vyfajčenie jednej cigarety poslali niekoho do väzenia. Zásadne som len za postih páchateľov, ktorí marihuanu vyrábajú, držia a predávajú."
staršie
Strana 1
Archív