Denník SaS


Billboardy (všetky)

Prezident vyhlási referendum iniciované stranou Sloboda a Solidarita

Prezidentská kancelária dnes oznámila, že petičný výbor, ktorého členmi sú zástupcovia strany Sloboda a Solidarita, získal dostatok podpisov potrebných pre vyhlásenie referenda. Zo 401 126 uznali 368 000 podpisov. Referendum sa vykoná do 90 dní od jeho vyhlásenia prezidentom SR. Už o niekoľko mesiacov tak občania budú môcť rozhodnúť o šiestich otázkach. Prvou z nich je zrušenie koncesionárskych poplatkov, nasledujú témy ako obmedzenie poslaneckej imunity, zníženie počtu poslancov NR SR zo 150 na 100, stanovenie maximálnej ceny vládnych limuzín, zavedenie volieb cez internet a napokon zmeny v tlačovom zákone, ktorými by osoby poverené výkonom verejnej moci z možnosti boli vyňaté z práva na odpoveď podľa tlačového zákona.

Koalícia sa dohodla na rozdelení postov

Koaličná rada dnes rozhodla o rozdelení postov v novej vláde. Informovala o tom budúca premiérka Iveta Radičová. SDKÚ-DS obsadí okrem postu predsedníčky vlády aj rezorty financií, školstva, zahraničných vecí a spravodlivosti. Strana Sloboda a Solidarita bude mať ministerstvá obrany, práce, sociálnych vecí a rodiny, kultúry a hospodárstva. KDH získa ministerstvá vnútra, zdravotníctva a ministerstvo dopravy. Most-Híd získal podľa tejto dohody post vicepremiéra pre menšiny, ministerstvo pôdohospodárstva a rezort životného prostredia

Richard Sulík podal trestné oznámenie

Predseda strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík dnes podal na Generálnu prokuratúru SR trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre podozrenie zo spáchania trestného činu podplácania na základe medializovaných informácií novozvoleným poslancom NR SR za stranu SaS - Mgr. Igorom Matovičom.

Kauza Matovič: SaS podá trestné oznámenie

Strana Sloboda a Solidarita podá v pondelok trestné oznámenie na neznámeho páchateľa v súvislosti s podozreniami týkajúcimi sa pokusu o podplatenie Igora Matoviča a jeho prostredníctvom aj ostatných novozvolených poslancov NR SR za iniciatívu Obyčajní ľudia.

Programové tézy koalície SDKÚ-DS, SaS, KDH a MOST-HÍD

Politické strany Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana, Sloboda a Solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie a Most – Híd, vychádzajúc z vôle občanov vyjadrenej vo voľbách do Národnej rady Slovenskej republiky, sme sa dohodli na programových tézach, ktoré budú prílohou Koaličnej zmluvy, zakladajúcej vládnu koalíciu SDKÚ-DS, SaS, KDH a Most – Híd. Za najdôležitejšie programové priority vládnej koalície považujeme ozdravenie verejných financií SR, vytváranie podmienok pre nové pracovné miesta, zastavenie zadlžovania SR a budúcich generácií, zásadnú reformu odvodov, boj proti korupcii a klientelizmu, zásadné zmeny v súdnictve, posilnenie postavenia rodín, ochranu života, garantovanie a posilnenie osobných slobôd občanov, kvalitnejšie školstvo, dostupnejšie zdravotníctvo, zlepšenie spoločenskej atmosféry a postavenia menšín a opätovné posilnenie medzinárodného postavenia Slovenska.
staršie
Strana 1
Archív