Denník SaS


Billboardy (všetky)

Ústavní právnici: Výsledky referenda sú nespochybniteľné

Neuveriteľných 400-tisíc občanov podporilo v petičnej akcii snahu SaS o vypísanie referenda. 18. septembra budeme mať okrem iného šancu zabrániť tomu, aby niektorí poslanci zneužívali svoju imunitu. Môžeme spraviť rozhodnutie, ku ktorému poslanci doposiaľ nenabrali odvahu a mnohí aj teraz dávajú najavo, že podobný návrh v parlamente nepodporia. Jedným z argumentov je to, že referendum nie je pre poslancom záväzné. Viacerí ústavní právnici však s týmto návrhom nesúhlasia a tvrdia, že výsledky referenda sú nespochybniteľné.

Poslanecký klub SaS v NR SR kompletný

Parlamentné lavice opustili novovymenovaní ministri a štátni tajomníci a na ich miesta nastúpili náhradníci. Poslanecký klub SaS tak doplnili Kamil Krnáč, Štefan Tomčo, Zuzana Aštaryová, Jaroslav Suja, Ľuboš Majer a Milan Laurenčík.

Premiéra ministrov za stranu SaS

Necelý mesiac po parlamentných voľbách má Slovensko novú vládu, ktorej súčasťou je aj Sloboda a Solidarita. Strana, ktorá vznikla pred necelými dvoma rokmi, dokázala vypracovať program, ktorý presvedčil 12,14 percenta voličov. SaS tak má dnes vo vláde štyroch svojich ministrov - ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny a zároveň podpredsedom vlády SR je Jozef Mihál (št. taj. Lucia Nicholsonová), ministrom hospodárstva Juraj Miškov (št. taj. Martin Chren), ministrom obrany Ľubomír Galko (št. taj. Róbert Ondrejcsák) a ministrom kultúry Daniel Krajcer (št. taj. Natália Cehláriková).

Nový začiatok: Koaličná dohoda podpísaná

Strany stredopravej koalície včera v Primaciálnom paláci podpísali koaličnú dohodu, ktorá stanovuje pravidlá komunikácie ako aj rozdelenie rezortov medzi jednotlivé politické subjekty.
Archív