Denník SaS


Billboardy (všetky)

Daniel Krajcer otvára otázku financovania cirkví

V utorok sa stretla na rokovaní expertná komisia iniciovaná Danielom Krajcerom, ktorá má za úlohu riešiť problematiku financovania cirkví. Do tejto komisie nominovali vrcholné cirkevné inštitúcie a Ministerstvo kultúry svojich reprezentantov. Cieľom týchto stretnutí je otvoriť celospoločenskú diskusiu, ktorú si dala za úlohu aj súčasná vláda v programovom vyhlásení.

Nie pôžičke Grécku

Nie pôžičke Grécku Na rozdiel od gréckych dôchodcov, naši dôchodcovia majú niekoľkonásobne nižšie dôchodky. Aj preto odmietame pôžičku Grécku.

Čentéš bude dobrý Generálny prokurátor

Úvahy o tom, či prezident Ivan Gašparovič vymenuje Generálneho prokurátora sú bezpredmetné, keďže z Ústavy SR vyplýva, že prezident je povinný tak urobiť.

Smer klame, keď sa vyzúva zo zodpovednosti za straty sporiteľov v 2. pilieri

Až o 100 miliónov eur a viac mohli mať občania v druhom pilieri na svojich účtoch, keby bývalá vláda Róberta Fica nezaviedla do zákona takzvané garancie. Poslanci Smeru tento fakt odmietajú a vo svojom stanovisku tvrdia, že výpredaj akcií v dôchodkových fondoch nespôsobilo zavedenie garancií. Poslanci Smeru tak v stanovisku opäť klamú a zavádzajú.

Druhý pilier: Robert Fico obral ľudí o 3 miliardy korún!

Až o 150 miliónov eur a viac mohli mať občania v druhom pilieri na svojich účtoch navyše, keby bývalá vláda Róberta Fica nezaviedla do zákona takzvané garancie. Dokazuje to vývoj na akciových trhoch, ale aj výnosy štátnych dlhopisov. Túto zmenu presadila bývalá vláda z večera na ráno bez odbornej diskusie, čím poškodila jeden a pol milióna sporiteľov.
staršie
Strana 1
Archív