Denník SaS


Billboardy (všetky)

Mihál: Superhrubá mzda je iba zmena výpočtu

Mihál: Superhrubá mzda je iba zmena výpočtu Na dnešnej verejnej diskusii v Liberálnom dome sa mohla verejnosť dozvedieť o zmenách výpočtu mzdy pripravovanej k 1.1.2012 a o zmenách v dôchodkoch. Na superhrubú mzdu v žiadnom prípade nedoplatí zamestnanec. Je to iba zmena výpočtu, ktorá vytvára predpoklad na zavedenie Odvodového bonusu. „Superhrubá mzda pridá symbolicky o jedno až desať eur zamestnancovi podľa toho, koľko zarobí,“ povedal na verejnej diskusii minister práce Jozef Mihál.

Vyhlásenie SaS k SNP

Vyhlásenie SaS k SNP Slovenským národným povstaním obyvatelia Slovenska vyslali do sveta jasný signál, že sa hlásia k hodnotám humanizmu, slobody a tolerancie. Toto základné posolstvo povstania nemôžu prekryť zlyhania a krivdy, ktoré sa v tých pohnutých vojnových časoch stali v dobrej viere. SaS prechováva veľký obdiv a úctu k obetiam SNP a cíti sa jeho odkazom zaviazaná. Zároveň odsudzuje činy tých, ktorí hrdinstvo povstalcov využili na osobných prospech a dopustili sa kriminálneho násilia na obyvateľstve.

Osud českej „superhrubej“ mzdy Slovensku nehrozí

Zrušenie superhrubej mzdy v Českej republike, o ktorej nedávno rozhodla česká vláda, je logickým vyústením po chybách, ktorých sa dopustili politici pri jej zavádzaní. Slovenská superhrubá mzda bude mať s tou českou spoločný iba názov, bude však fungovať na úplne inom princípe.

RTVS nezávislejšia ako kedykoľvek predtým

RTVS nezávislejšia ako kedykoľvek predtým Rozhlas a Televízia Slovenska (RTVS) bude mať transparentnejšie financovanie ako kedykoľvek predtým. Zároveň občanom ostane viac peňazí v peňaženke. „Zákonom stanovíme pevnú minimálnu sumu, ktorú RTVS každý rok dostane. Takto obmedzíme vplyv politikov, ktorí mali pri doterajšom financovaní na základe jednorázových dotácií a zmluvy so štátom,“ vyhlásil Daniel Krajcer, minister kultúry za SaS. Po zrušení koncesií podľa návrhu môže RTVS rátať s 90 miliónmi eur ročne bez zarátania príjmu z reklamy. Návrh taktiež rieši problém s dlhodobo klesajúcimi príjmami z koncesionárskych poplatkov.

Slovensko pristúpi k hlasovaniu o Eurovale ako posledné

Slovensko pristúpi k hlasovaniu o Eurovale ako posledné Slovenskí poslanci budú hlasovať v parlamente o Eurovale ako poslední z Európy. „Povedať konkrétny dátum by bolo v tomto momente nezodpovedné,“ povedala premiérka po rokovaní predstaviteľov koaličných strán. „Takéto rozhodnutie vítame a naďalej máme ambíciu presviedčať našich koaličných partnerov o negatívach Eurovalu,“ vyjadril sa Jozef Kollár, predseda poslaneckého klubu SaS. Jozef Kollár bude na túto tému diskutovať s verejnosťou v Liberálnom dome už túto stredu (24. augusta) o 16:00.
staršie
Strana 1
Archív