Denník SaS


Billboardy (všetky)

Internetová novela autorského zákona

Skupina poslancov Národnej rady, vrátane poslanca za SaS Martina Poliačika, pripravila novelu autorského zákona. Táto novela bude dovolovať autorom diel určiť si podmienky, za ktorých je možné ich dielo šíriť. Po schválení tejto novely autor už nebude nútený uzavrieť písomnú zmluvu o využití diela treťou osobou. Týmto sa pripájame k množstvu krajín, ktoré už takúto právnu úpravu majú vo svojej legislatíve.

SaS k návrhu Ivety Radičovej

SaS k návrhu Ivety Radičovej V pondelok (26. 9.) sa uskutočnilo stretnutie s premiérkou Ivetou Radičovou, na ktorom načrtla návrh riešenia. SaS dala prísľub, že ho bude skúmať. Dodržujeme dohodu, že o tomto návrhu budeme verejnosť informovať až po jeho detailnom preskúmaní. Dovtedy SaS zotrváva na odmietavom stanovisku k eurovalu. Cieľom SaS nie je zablokovať ostatné krajiny. Tak ako pre premiérku Ivetu Radičovú aj pre SaS je prijateľné len také riešenie, ktoré nebude stáť občanov Slovenska ani jeden jediný cent. Z toho vyplýva, že navýšenie mimoriadnych štátnych záruk zo 4,37 mld. eur na 7,73 mld. eur nie je potrebné.

Ministri SaS hlasovali proti zvýšeniu záruk v eurovale, za nehlasovali ani Lipšic a Chmel

Ministri SaS hlasovali proti zvýšeniu záruk v eurovale, za nehlasovali ani Lipšic a Chmel Štyria ministri za SaS hlasovali na stredajšom zasadnutí vlády proti zvýšeniu záruk Slovenska v dočasnom eurovale. Záruky by sa mali zvýšiť zo súčasných 4,37 na 7,73 miliardy eur. Návrh nepodporili ani ďalší dvaja členovia vlády – minister vnútra Daniel Lipšic sa zdržal hlasovania a podpredseda Rudolf Chmel nebol prítomný.

Euroval: Stanovisko SaS k navrhovanému kompromisu SDKÚ-DS

Euroval: Stanovisko SaS k navrhovanému kompromisu SDKÚ-DS Dnešná oficiálna ponuka SDKÚ-DS na kompromis, ktorú schválilo jej prezídium, predstavuje výrazne užší priestor pre možnú dohodu ako ponuka ministra financií Ivana Mikloša, ktorú prezentoval na koaličnej rade v Častej – Papierničke (12. 9. 2011) a ktorú SaS opakovane odmietla. Pôvodná ponuka hovorila o prerokovávaní každej pôžičky z eurovalu v parlamente, pri súčasnom práve veta každej z koaličných strán. V praxi by to znamenalo, že žiadna z koaličných strán v parlamente nezahlasuje za poskytnutie pôžičky z eurovalu, ak by to bolo proti vôli jednej z koaličných strán. Dnešná ponuka SDKÚ-DS už nehovorí o hlasovaní v parlamente, ale len o hlasovaní vo Výbore pre financie a rozpočet a rovnako nehovorí o práve veta, ale iba o schvaľovaní vo vláde SR. V jednom i druhom prípade by SaS bola hravo prehlasovaná. Z tohto dôvodu SaS odmieta návrh SDKÚ-DS na kompromis, ale v žiadnom prípade sa nebráni ďalším rokovaniam. Strana Sloboda a Solidarita je pripravená kedykoľvek diskutovať o takom kompromise, ktorý nebude stáť občanov Slovenska ani cent.

Slovensko vykročilo k e-voľbám

Slovensko vykročilo k e-voľbám Slovensko je opäť o krok bližšie k zavedeniu volieb cez internet. V Bratislave dnes prebieha konferencia, ktorá otvára odbornú diskusiu na tému možností zrealizovania elektronických volieb na Slovensku. Akcia sa koná pod záštitou predsedu NR SR Richarda Sulíka a ministra kultúry Daniela Krajcera.
staršie
Strana 1
Archív