Denník SaS


Billboardy (všetky)

Na hrozby v roku 2016 musíme byť pripravení

Rok 2016 sa ukazuje ako rok turbulentných zmien. Civilizovaný svet čelí dvom najväčším výzvam, a to boju s Islamským štátom a utečeneckej kríze.

Miliarda v ťahu

Ľubomír Vážny priznal, že sme neboli schopí vyčerpať miliardu eur z eurofondov. My tvrdíme, že je to neschopnosť a že to nie je "len" miliarda.

Čo nám "zabudli" povedať o antiteroristických zákonoch

SaS kvituje vrátenie balíka protiterostických zákonov parlamentu. Prezident tak rovnako ako my hovorí "nie" policajnému štátu. To, že vláda nájde peniaze na dva a pol tisíca policajtov a ich výzbroj a výstroj, a nenájde ich pre učiteľov a zdravotné sestry je zarážajúce. Ak by zákony prezident vrátil do parlamentu neskôr, mohla k nim vzniknúť širšia diskusia. Protiteroristickému balíku okrem zbytočného posilnenia represívnych zložiek SaS vyčíta chýbajúce mechanizmy kontroly.

Rada EÚ vyrokovala niečo, čo už dávno vieme

Rada Európskej únie rokovala. A vyrokovala riešenie, s ktorým SaS búši už od mája. Neskoro, ale predsa.

Vodohospodársky podnik zneužíva štátny rozpočet na zastrašovanie kritikov vlády

Minulý týždeň minister životného prostredia Peter Žiga ustál návrh na svoje odvolanie pre kauzu kompy cez Dunaj. Jeho chránenec, Ladislav Lazár, riaditeľ štátneho podniku Vodohospodárska výstavba sa zatiaľ kritikom, ktorí poukazujú na jeho kauzy vyhráža žalobami. Tieto však majú slúžiť nie na ochranu podniku, ale vyzerá to tak, že skôr na jeho tunelovanie.
staršie
Strana 1
Archív