Denník SaS


Billboardy (všetky)

Vyhlásenie Richarda Sulíka

Je čas prestať vajatať a konečne sa "vymáčknuť": Tak vytvoríme tú pravicovú vládu alebo nie?"

Poľovníci a SaS

Slovenskí poľovníci sa vo vládnes strane zlepšenia podmienok nedomohli, práve naopak. Obrátili sa na nás a podpísali sme memorandum, v ktorom sme sa zaviazali pomôcť. A urobíme to veľmi radi.

Referendum o kvótach môže byť aktuálne aj u nás

Maďarská vláda sa rozhodla k otázke povinného prerozdeľovania utečencov vypísať referendum. Strana Sloboda a Solidarita nepovažuje v danej situácii referendum o kvótach za naliehavú politickú otázku na Slovensku. „Na druhej strane je nesporné, že ak Európska únia nedokáže ochrániť svoje hranice aSlovensko bude neustále tlačené do uznania utečeneckých kvót, referendum na tútotému sa stane vysoko aktuálne aj u nás. Pri pokračujúcom nápore utečencov užtotiž nebude možné o tejto téme rozhodovať poza chrbát občanov,“ reaguje na medializované informácie predseda strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík.

K exekúciám mnohokrát nemusí dochádzať

Nebankové subjekty sa dopúšťajú trestnej činnosti a nechávajú ľudí odsúdených na konanie exekútorov. Sme presvedčení, že takýmto ľuďom stačí mnohokrát stačí základná právna pomoc. Napíšte nám na exekucie@strana-sas.sk, pomôžeme vám.

Vyhlásenie Richarda Sulíka k dotácii pre RKN Global

Strana Sloboda a Solidarita dôrazne žiada vládu Roberta Fica, aby už nerobila žiadne rozhodnutia, ktoré nie sú nevyhnutné pre chod štátu a zaťažujú záväzkami budúcu vládu, ktorá nemusí byť vládou Smeru-SD. To sa týka aj schválenia investičných stimulov pre spoločnosť RKN Global, ktorá má postaviť závod pri Banskej Bystrici. „Vláda Slovenskej republiky rokuje o poskytnutí štátnej pomoci vo výške 17 miliónov eur firme, ktorá nevie preukázať pôvod svojich peňazí. Ide o pofidérnu záležitosť a veľkú dotáciu, ktorú vláda zastiera vytváraním akýchsi pracovných miest. Informácie, ktoré sa objavili v slovenských médiách považujeme za závažné a nemožno ich brať na ľahkú váhu, ako to robí predseda vlády Fico,“ hovorí predseda SaS Richard Sulík. Pôvod kapitálu, ale aj kredibilitu ľudí, ktorí stoja v pozadí tejto firmy, treba riadne preveriť, a to aj spravodajskými prostriedkami. „Slovenská informačná služba má podľa zákona vo svojej kompetencii aj ochranu zahraničnopolitických a hospodárskych záujmov Slovenskej republiky. Nie je mysliteľné, aby Ficova vláda len preto, že si robí predvolebné PR, podporovala nedôveryhodné projekty a míňala na to peniaze daňových poplatníkov,“ dodáva Sulík. Vyzývam preto Roberta Fica, aby rozhodnutie o tejto investícii prenechal budúcej vláde. „Táto investícia potrebuje hlbšie skúmanie, lebo obsahuje príliš veľa podozrení. Pri rokovaniach s firmou RKN Global treba najprv povedať, že všetky otvorené otázky potrebujú odpovede. Týždeň pred voľbami je takéto rozhodnutie chvatné a určite počká na obdobie po voľbách,“ uzavrel Sulík.
staršie
Strana 1
Archív