Denník SaS


Billboardy (všetky)

SaS podporuje iniciatívu aktivistov združenia „Ľudia pre lesy“

SAS podporuje iniciatívu aktivistov združenia „Ľudia pre lesy“ na legislatívne zabezpečenie odborného a transparentného riadenia.Strana Sloboda a Solidarita so znepokojením sleduje vývoj udalostí v štátnom podniku Lesy Slovenskej republiky. Po minuloročnom preukázaní nekalých praktík v riadení Lesov SR sa do dnešného dňa nevykonali žiadne účinné systémové kroky k náprave pričom personálne rošády vo vedení znamenali iba ďalšie upevnenie politického vplyvu HZDS v tomto podniku. Okrem toho bola väčšina aktivistov, ktorí poukázali na rozkrádanie majetku, prepustená z pracovného pomeru pod zámienkou organizačných zmien. Takéto čistky, ktoré nemajú obdobu snáď ani v ére socializmu, považujeme za neprístojné v demokratickej spoločnosti.

SaS: Napätie medzi majoritou a Rómami je vizitka Ficovej vlády

Za zvyšujúce sa napätie medzi majoritou a Rómami, na ktoré poukázal sociologický prieskum SAV, môže nečinnosť vládnych strán, neplnenie vlastného programového vyhlásenia vlády Roberta Fica a absolútny nezáujem politikov o problémy Rómov s výnimkou prázdnych fráz počas predvolebného obdobia.

SaS: Podporujeme podmienky autodopravcov

Slovensko má druhú najvyššiu daň z nafty v Európe a jednu z najvyšších cien nafty na svete.Daň z motorových vozidiel je tiež niekoľkonásobne vyššia ako Európska únia požaduje. Napríklad, pri kamióne s 2 + 3 nápravami, je to cca 2.100 Eur na rok, pričom minimálna sadzba požadovaná EÚ je 700 Eur.
Archív