Denník SaS


Billboardy (všetky)

Vláda Róberta Fica likviduje väčšinu centier voľného času

Strana Sloboda a Solidarita odsudzuje prijatie Nariadenia vlády o rozdeľovaní výnosu z dane fyzických osôb, ktorým vláda spôsobí zánik mnohých Centier voľného času a Školských stredísk záujmových činností.

Minuloročný deficit verejných financií je vyšší, než priznáva vláda

Deficit verejných financií Slovenskej republiky za rok 2009 sa môže zvýšiť až na 7,5 percenta hrubého domáceho produktu, namiesto 6,8 %, ktoré predbežne odhadol Európsky štatistický úrad Eurostat na základe dát, poskytnutých slovenskou vládou. Upozornili na to dnes predstavitelia politickej strany Sloboda a solidarita. Už údaje z predbežnej notifikácie Eurostatu sú výrazne horšie, než záväzky vlády Roberta Fica, ktorá pôvodne plánovala deficit na úrovni 1,7 % hrubého domáceho produktu, a neskôr revidovala očakávania na úroveň 6,3 % HDP, najmä z dôvodu neschopnosti obmedziť bujnejúci štátny aparát a rekordne vysoký nárast vládnych výdavkov v čase hospodárskej krízy.

Predvolebný prieskum denníka Plus 1 deň: Víťazom volieb by bola SaS!

Suverénne víťazstvo strany Sloboda a Solidarita a na druhej strane totálna porážka strany Smer - SD Roberta Fica. Takto by dopadli voľby, ak by hlasovali len prvovoliči. Vyplýva to z exkluzívneho prieskumu denníka Plus 1 deň, ktorý zorganizoval simulované parlamentné voľby na ôsmich stredných školách vo všetkých krajoch. SaS dali študenti rekordných 32,9% hlasov. S veľkým odstupom nasledovali SDKÚ- DS, SNS a Smer – SD. Po parlamentu by sa podľa mladých dostali ešte aj Paliho Kapurková, Naše Slovensko a SMK.

Hodnotenia programu strany Sloboda a Solidarita

Mottom strany Sloboda a Solidarita (SaS) je zodpovedná politika. Nesplniteľné sľuby, ktoré sa často objavujú v predvolebnej rétorike politických strán, v programe SaS nenájdete. Nechceme vytvárať ilúziu sociálneho štátu za cenu hromadenia dlhov pre budúce generácie. Chceme vytvoriť podmienky pre lepší život každého jedného občana. Pristupujeme k voličom férovo, bez zavádzania. Ako jediná politická strana sme vyčíslili dopady navrhovaných opatrení na verejné rozpočty. Komplexnosť programu SaS vysoko hodnotia aj odborníci.

Zhoršenie konkurencieschopnosti Slovenska je syndrómom Ficovej vlády

Rekordné zhoršenie postavenia Slovenska vo Svetovej ročenke konkurencieschopnosti, ktorú dnes vydal švajčiarsky Inštitút pre rozvoj manažmentu (IMD), je treba podľa strany Sloboda a solidarita (SaS) pripísať na vrub výlučne neschopnosti vlády Roberta Fica. Podľa výsledkov tohto renomovaného indexu konkurenčnej schopnosti sa pozícia Slovenska spomedzi 58. hodnotených krajín prepadla na 49. priečku. Slovenská ekonomika sa v tomto rebríčku prepadla o rekordných 16 priečok, čo nemá v minulosti obdobu.

HPI: Program SaS v oblasti zdravotníctva môže priniesť viac než miliardu eur

Jednorazové pozitívne dopady programu strany Sloboda a Solidarita môžu podľa prestížneho Health Policy Institute (HPI) dosiahnuť 1 až 1,5 miliardy eur. Ide predovšetkým o úspory pre štátny rozpočet plynúce zo zrušenia ustanovenia o zákaze zisku zdravotných poisťovní a dodatočné príjmy plynúce z rozdelenia a privatizácie dvoch tretín Všeobecnej zdravotnej poisťovne.

Pravda o sociálnom štáte: Štyri stratené roky

Štyri roky vlády koalície SMER, HZDS, SNS boli štyri stratené roky. Namiesto pokračovania reforiem a budovania moderného Slovenska je všade kde sa pozriete pesimizmus, zlá nálada, ľudia sú znechutení a apatickí. Najhoršia je situácia nastupujúcej generácie, ktorá nevidí svoju budúcnosť doma na Slovensku, ale odchádza za prácou do zahraničia.

Legenda o sociálnom štáte sa skončila

Jasným dôkazom, kam vedie nezodpovedná sociálna politika, je Grécko. A dôkaz poskytol aj sám nositeľ idey sociálneho štátu na Slovensku – predseda Smeru Robert Fico. V pondelok v priamom prenose sa totiž preriekol a povedal nasledovné: „Chceme vidieť zákony schválené v parlamente, ktoré potvrdia, že sa o 25% znížia platy, že pôjdu dole dôchodky, a odstránia všetky vymožiteľnosti, ktoré nie sú kryté výkonnosťou gréckeho hospodárstva.“
Archív