Denník SaS


Billboardy (všetky)

SaS ďakuje Robertovi Ficovi za promovanie referenda

Veľmi pekne ďakujem pánovi Ficovi za to, že robí referendu reklamu a dúfam, že aj to pomôže prilákať ďalších voličov. Veľmi ma teší, že aj pán Fico sa osobne referenda zúčastní, ako mi to osobne potvrdil. Dokonca sa referenda zúčastní aj pán prezident, v prípade, že sa včas vráti zo zahraničnej cesty, čo mi tiež povedal on sám.

Referendum 2010: Vybavte si hlasovací preukaz

Referenda sa môžete zúčastniť aj v prípade, že sa 18. septembra nebudete nachádzať v mieste svojho trvalého bydliska. Už v týchto dňoch si totiž na obecnom úrade vo vašom meste môžete na počkanie vybaviť hlasovací preukaz, vďaka ktorému váš hlas 18. septembra neprepadne. Čas na vybavenie hlasovacieho preukazu máte do 16. septembra.

Sľuby plníme, odkazuje SaS opozícii

Strana Sloboda a Solidarita svoje predvolebné sľuby plní. Médiám to na dnešnej tlačovej besede potvrdili predseda strany SaS a predseda parlamentu Richard Sulík, minister kultúry SR Daniel Krajcer a poslanec NR SR a predseda výboru pre tvorbu programu Martin Poliačik. Vyvrátili tak vyjadrenia opozičnej strany Smer-SD, ktorá tvrdí, že SaS do Programového vyhlásenia vlády pretlačila iba päť percent z predvolebných sľubov.

Referendum sa blíži. Rozhodovať môžete už o mesiac!

Už viete, čo budete robiť 18. septembra? Ak ešte netušíte, určite by ste do zoznamu vecí, ktoré nemôžete odložiť na neskôr, mali pripísať aj hlasovanie v referende. Práve v tretiu septembrovú sobotu budete mať jedinečnú príležitosť vyjadriť svoj súhlas alebo nesúhlas k šiestim otázkam, ktoré sa týkajú aj vás. Vy môžete rozhodnúť o zúžení imunity poslancov, zrušení koncesionárskych poplatkov, znížení počtu poslancov v NR SR o tretinu, stanovení maximálnej ceny vládnych limuzín, ale aj povedať áno či nie voľbám cez internet a k zmenám v tlačovom zákone.

Grécku nepožičiame

Na rokovaniach 4. schôdze poslancov Národnej rady SR sa dnes nerozhodovalo iba o zužovaní imunity pre poslancov a sudcov, ale aj o pôžičke pre Grécko a eurovale. Zatiaľ čo s eurovalom sa stotožnilo 140 zo 142 zúčastnených poslancov, s pomocou Grékom sa nesúhlasilo 69 z 84 poslancov. Pomocnú ruku im chceli podať iba dvaja poslanci KDH - Anton Marcinčin a Mária Sabolová - poslankyňa však hlasovala omylom. Až 13 poslancov sa hlasovania zdržalo.

Na Svätopluka najskôr čakajú experti

Kontroverzná socha Svätopluka, ktorú tesne pred júnovými parlamentnými voľbami osadili v priestoroch Bratislavského hradu, sa podrobí skúmaniu expertnej komisie. Oznámil to dnes predseda parlamentu Richard Sulík. „V priebehu augusta a septembra dielo budeme posudzovať v troch rovinách – historickej, umeleckej a politickej,“ upresnil. Až po konzultáciách s odborníkmi na umenie a históriu, s právnikmi a s autorom diela bude definitívne rozhodnuté, aký osud sochu čaká.

Obyčajní ľudia ostávajú v klube SaS

Členovia iniciatívy Obyčajní ľudia ostávajú súčasťou poslaneckého klubu Sloboda a Solidarita v NR SR. Potvrdili to v dohode, ktorú uzatvorili so stranou SaS zastúpenou jej predsedom Richardom Sulíkom. „Program strany SaS bude rozšírený o tie body programu občianskeho hnutia Obyčajní ľudia, s ktorými strana SaS súhlasí. To znamená, že vynaložím maximálne úsilie, pri ich presadzovaní v rámci koalície,“ uvádza v dohode predseda SaS. Podporu vládnej koalície jednoznačne vyjadrila aj štvorica poslancov združená okolo Igora Matoviča. „Dávame verejný prísľub, že do konca volebného obdobia nevystúpime z poslaneckého klubu SaS. V prípade, ak by ktokoľvek z nás z poslaneckého klubu vystúpil, vzdá sa poslaneckého mandátu. Tento prísľub dávame preto, aby už nikto viac nepochyboval o našej podpore koalícií.“
Archív