Denník SaS


Billboardy (všetky)

Pomoc z EÚ pri práci s Rómami nesmie byť len na papieri

Kvalitnejšia práca s Rómami, zlepšenie medzinárodnej spolupráce a vytvorenie školiaceho programu pre rómskych mediátorov. Aj takéto by mali byť prínosy Štrasburskej deklarácie, ktorú podpísali 20. októbra 2010 predstavitelia členských štátov Európskej únie. Za Slovenskú republiku sa tohto stretnutia zúčastnila štátna tajomníčka Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR Lucia Nicholsonová. Stretnutie reagovalo na udalosti z leta, kedy sa začalo hromadné vyhosťovanie Rómov z Francúzska.

Ministerstvo práce spríjemní dôchodcom Vianoce

Zlepšenie sociálnej situácie poberateľov dôchodkov – aj to je dôvod, pre ktorý tak ako po minulé roky dostanú dôchodcovia tzv. vianočný príspevok. Dnes to na návrh ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny odobrila aj Vláda SR. Oproti vlaňajšku však nebude príspevok rozdelený do troch úrovní, ale do ôsmich. Aby boli peniaze rozdelené spravodlivejšie. Dôchodcovia s najnižšími penziami získajú príspevok o niečo vyšší ako vlani. Napríklad dôchodca s dôchodkom 150 € vlani získal príspevok v sume 58,09 €, v tomto roku dostane 66,39 €. Dôchodca s penziou približne 200 €, ktorý minulý rok dostal rovnako 58,09 €, v roku 2010 získa 62,69 €.

SaS sa stala členom európskych liberálov

Strana európskych liberálov a demokratov (ELDR) dnes na svojom kongrese vo fínskych Helsinkách rozhodla o prijatí strany Sloboda a solidarita (SaS) do rodiny európskych liberálov.

Pripravované zmeny v rodičovskom príspevku k 1. 1. 2011

Z programového vyhlásenia vlády Slovenskej republiky:„S cieľom zlepšiť súčasný stav vláda SR odstráni legislatívne prekážky vykonávania zárobkovej činnosti počas poberania rodičovského príspevku a zároveň odstráni diskrimináciu vo výške rodičovského príspevku s fiškálne neutrálnym dosahom.“
Archív