Denník SaS


Billboardy (všetky)

Poslanci SaS: Neberme deťom rodičov!

"Za posledných 10 rokov rozhodovali súdy rozhodovali o osudoch 200 tisíc detí. Je to približne dvakrát také množstvo ako obyvateľov Petržalky. A až 96% z nich ostalo v starostlivosti iba jedného rodiča," vyhlásila Natália Blahová, poslankyňa za SaS.

Koalícia je jednotná: Trnka nebol zvolený

Trnka nedostal dostatok hlasov pri tajnej voľbe, aby sa stal Generálnym prokuratórom. "Táto koalícia je ďaleko silnejšia a čestnejšia ako tvrdí Smer. Potvrdili sme to aj pri skutočnej tajnej voľbe," vyhlásil predseda SaS a NR SR Richard Sulík.

Už vám nezastrelia psa v lese

Psa s obojkom už nebude môcť poľovník beztrestne zastreliť v lese. Takúto novelu zákona predkladajú poslanci za stranu Sloboda a Solidarita. Zároveň táto novela zákona o poľovníctve upresňuje a sprehľadňuje aj práva poľovníkov. Majiteľom psov to umožní jednoduchšiu orientáciu v aplikácii zákona na konkrétnu situáciu.

Postoj SaS k vzdelanostnému cenzu

SaS považuje práva voliť a byť volený za jeden zo základných pilierov demokratickej spoločnosti a je za čo najširšie uplatňovanie týchto práv. Zavedenie vzdelanostného cenzu pre komunálne voľby preto neschvaľujeme.
Archív