Denník SaS


Billboardy (všetky)

Druhý pilier: Robert Fico obral ľudí o 3 miliardy korún!

Až o 150 miliónov eur a viac mohli mať občania v druhom pilieri na svojich účtoch navyše, keby bývalá vláda Róberta Fica nezaviedla do zákona takzvané garancie. Dokazuje to vývoj na akciových trhoch, ale aj výnosy štátnych dlhopisov. Túto zmenu presadila bývalá vláda z večera na ráno bez odbornej diskusie, čím poškodila jeden a pol milióna sporiteľov.

Ako nemrhať peniazmi v NR SR

Súčasné vedenie prevádzky Národnej Rady SR má zodpovedný prístup k peniazom daňových poplatníkov. Za jeden deň sa ušetrí suma 12 600 €, čo zodpovedá dobre vybavenému menšiemu autu.

Zrušili sme zákon o obchodných reťazcoch

Parlament včera (01.06.2011) schválil zákon o neprimeraných podmienkach v obchodných reťazcoch a zákon o dotáciách. Ministerstvo hospodárstva SR (MH SR) považuje samoreguláciu trhu za najefektívnejší nástroj riešenia problémov s kvalitou a cenou služieb a tovarov. MH SR je presvedčené, že optimálne riešenie vylučuje priame zasahovanie štátnej exekutívy do obchodných vzťahov. Tieto vzťahy majú byť podľa MH SR vecou etických princípov podnikania na Slovensku.„Našim spoločným cieľom a snahou je prispievať k zvyšovaniu podielu u nás vyrobených kvalitných produktov na predaji potravinárskeho tovaru v Slovenskej republike", povedal v tejto súvislosti minister hospodárstva J. Miškov.
Archív