Denník SaS


Billboardy (všetky)

J. Mihál: Zachránime sociálne zariadenia pred zánikom

Financovanie zariadení pre seniorov, zdravotne postihnutých alebo pre deti, ktoré majú vážne zdravotné problémy a musia byť v zariadeniach dlhodobej starostlivosti. To všetko rieši novela zákona o sociálnych službách z dielne Jozefa Mihála (SaS).

SaS: Zabránili sme šikane 2 miliónov občanov

Včera sa nám podarilo prelomiť prezidentovo veto a od 1. januára tak štát prestane šikanovať vyše 2 milióny občanov a zamestnávateľom, a to nie len súkromným, ušetríme milióny eur.

M. Chren: Energetické audity budú odložené

Platný zákon o energetickej efektívnosti je zbytočne prísny. Presahuje dokonca aj požiadavky Európskej únie, keďže v takomto rozsahu a s podobnými sankciami bol zavedený zbytočne skoro. Viac vo videozázname:

Kiššová a Droba prichádzajú s predmanželskými zmluvami

Strana SaS chce od mája 2012 vrátiť inštitút umožňujúci snúbencom alebo manželom slobodne vylúčiť, zrušiť, založiť alebo presne stanoviť rozsah bezpodielového spoluvlastníctva.

Mihál zachránil pracovné miesta, Samsung ostane na Slovensku

Juhokórejská spoločnosť Samsung neodíde zo Slovenska napriek nepriaznivej situácii na trhu LCD obrazoviek. Minister práce Jozef Mihál na túto tému osobne rokoval s predstaviteľmi Samsungu. Spoločnosť zamestnáva na Slovensku spolu takmer 4000 ľudí v dvoch závodoch.

Výzva ministrovi financií: Nestrašte provizóriom, ponúknite riešenia

Strana SaS vyzýva ministra financií Ivana Mikloša, aby nestrašil občanov rozpočtovým provizóriom na rok 2012 v dôsledku predčasných volieb, aby nezľahčoval vážnosť situácie a predložil na decembrovú schôdzu NR SR balík opatrení, ktorý povedie k zníženiu deficitu verejných financií na pôvodne plánovanú úroveň 3,8% - aby Slovensko nestratilo dôveryhodnosť finančných trhov.

Kríza v eurozóne: Premiérka Radičová súhlasí s SaS

SaS sa stotožňuje s názorom predsedníčky vlády Ivety Radičovej, že štáty,ktoré nedokážu zrealizovať nevyhnutné reformy, by mali opustiť eurozónu. Je to náš dlhodobý postoj, ktorý odráža realistický pohľad na dlhovú krízu a jej následky. Škoda, že k zjednocovaniu názorov dochádza až po páde vlády, ktorému vo svetle dnešných udalostí chýba legitímna príčina.

Voľby 2012: Slobodné a sebavedomé Slovensko v EÚ

"Slobodné a sebavedomé Slovensko v Európskej únii" a "výmena presluhujúcich politikov" - to sú hlavné body kampane, s ktorou pôjde SaS do nadchádzajúcich parlamentných volieb. Strana dnes zároveň predstavila aj šéfa volebnej kampane, ktorým bude tak ako v minulých voľbách, podpredseda strany Juraj Miškov.

Daniel Krajcer: Politika nie je trinásta komnata

.týždeň číslo 43/2011 .eva Čobejová .marek Vagovič >> Roky bol hviezdou televízie Markíza. Dlho odolával ponukám na vstup do politiky, až kým ho nepresvedčil Richard Sulík. Dnes ho vnímajú ako neoficiálnu dvojku v SaS. Minister kultúry Daniel Krajcer.

Prieskum: Bez SaS stredopravá vláda nevznikne

Výsledky prieskumu MVK, kde by SaS získala 21 poslaneckých mandátov, potvrdzujú, že alternatíva voči Robertovi Ficovi existuje. Nie je však možná bez SaS. Iné úvahy pravicových strán o vytvorení vlády, pokiaľ ju nechcú vytvoriť s Ficom, sú nereálne.

Obmedzenie na aktivačné práce chce Mihál zrušiť

Nezamestnaní budú môcť pracovať na protipovodňových opatreniach dlhšie ako pol roka. Minister práce Jozef Mihál verí, že parlament na decembrovej schôdzi schváli jeho návrh a zruší limit. Nezamestnaný dostával príspevok za aktivačnú prácu šesť mesiacov, potom musel uvoľniť miesto novému pracovníkovi.
Archív