Denník SaS


Billboardy (všetky)

SAS PLNÍ SĽUBY A DRŽÍ SLOVO

Šťastné Vianoce!

Prajeme Vám krásne Vianoce v spoločnosti ľudí, na ktorých Vám záleží. Nech nám pokoj týchto dní ostane v životoch čo najdlhšie.

Rozlúčka s Václavom Havlom

Dnes sa milióny Čechov a Slovákov rozlúčili so svojim prvým ponovembrovým prezidentom Václavom Havlom. Václav Havel bol jedným z čelných predstaviteľov odboja proti komunistickému režimu a zosobňoval boj za slobodu, ktorú celý život považoval za jednu z najdôležitejších hodnôt. Navždy ostane v našich srdciach. Česť jeho pamiatke.

P. Kalist: KDH chce dať ročne 10 miliónov na zbytočné očkovania

SaS vyzýva ministra zdravotníctva Ivana Uhliarika (KDH), aby zrušil povinné očkovanie proti pneumokokom. "Namiesto toho, aby minister Uhliarik ušetril 10 miliónov eur a zrušil očkovanie proti pneumokokom, ponechal tam tento biznis Richarda Rašiho a zaviedol protiústavné veci, ktoré robia z lekárov udavačov a z rodičov detí kriminálnikov," reagoval poslanec Peter Kalist na margo ukončenia medzirezortného pripomienkového konania o vyhláške ministerstva o prevencii a kontrole prenosných ochorení.

Projekt obnovy hradov prinesie prácu pre viac ako 800 nezamestnaných

O projekt obnovy hradov je veľký záujem, k pôvodne 50 zamestnaných uchádzačov o prácu pribudnú mnohí ďalší. Projekt bude pokračovať aj v budúcom roku, o podporu sa uchádza takmer 25 hradov.

Európski liberáli trvajú na mechanizme bankrotu krajín ako súčasti Eurovalu II.

Európska liberálna strana demokratov a reformistov (ELDR) na svojom výročnom kongrese v Palerme schválila deklaráciu o liberálnych riešeniach dlhovej krízy. Európski liberáli považujú za najdôležitejšie zavedenie mechanizmov dlhových bŕzd v národných legislatívach a automatických sankcií pre krajiny, ktoré porušujú rozpočtové pravidlá a dosahujú nadmerné deficity. S týmito názormi sa plne stotožňuje aj SaS, ktorá je jedinou členskou stranou ELDR na Slovensku.

Euro, ako ďalej?

Po dvoch rokoch trvania krízy môžeme konštatovať nasledovné: dobré riešenie (Grécku nepomáhať, nechať ho vyhlásiť platobnú neschopnosť, a následne dostať von z eurozóny) európski lídri prepásli, zlé riešenie (euroval) dnes už nikoho nezaujíma...
Archív