Denník SaS


Billboardy (všetky)

SaS proti ACTA: Obmedzuje právo na súkromie

Ani SaS, ani ministerstvo hospodárstva vedené Jurajom Miškovom nepodporia nič, čo bude viesť k obmedzeniu slobôd jednotlivca. Máme vážne obavy, či pripravovaná obchodná dohoda ACTA (Obchodná dohoda o boji proti falšovaniu) neobmedzuje základné ľudské práva ako sloboda jednotlivca či právo na súkromie. V tom prípade strana SaS nepodporí schválenie tejto zmluvy vo vláde, ani ratifikáciu v parlamente.

Zrušia si poslanci konečne priestupkovú imunitu?

Dlhé roky sa poslanci Národnej rady tvária, ako veľmi im záleží na zrušení priestupkovej imunity. Všetci svorne tvrdia, že imunitu by radi zrušili, ale vždy sa nájde niekto alebo niečo, čo im to nedovolí. Takmer dvadsať rokov sa hovorí o zrušení priestupkovej imunity, no naši ctení poslanci si doteraz vždy našli dôvod, prečo ju napriek veľkej snahe zrušiť nemohli. Je viac než zrejmé, že išlo o divadlo pre voliča a v skutočnosti politici imunitu zrušiť nechceli.

Miškov: Za vysoké ceny plynu môže Fico, my to musíme napraviť

Za drahý plyn môžu nominanti Smeru, ktorí v roku 2008 podpísali nevýhodnú dlhodobú zmluvu s Gazpromom. Teraz sa to podarilo prehodnotiť. Výsledok? Uznal to aj regulátor tým, že po dlhej dobe bude plyn konečne lacnejší.

Priživujú sa na projektoch SaS

Ľudovít Kaník s presvedčivosťou jemu vlastnou uviedol v relácii TA3, že práce na protipovodňových opatreniach priniesli Slovensku zhruba 7 000 pracovných miest hlavne pre nezamestnaných. Zabudol, ale uviesť dva základné fakty.

Vyhlásenia Roberta Fica o nezamestnanosti na Slovensku sú klamstvá

Opatrenia vlády SR, ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny a aktivity jednotlivých úradov práce pomohli počas uplynulého roka zamestnať viac ako 200-tisíc ľudí v evidencií úradov práce. Išlo o jeden z najlepších výsledkov od roku 2006.

Včera mala spoločná mena euro desať rokov, z toho sa dva nachádza v kríze.

Včera mala spoločná mena euro desať rokov, z toho sa dva nachádza v kríze. A rovno môžeme oslavovať aj dva roky riešenia krízy. Dva roky sa ju európski top politici snažia riešiť, majú za sebou 20 summitov a odteraz budú „summitovať“ mesačne.
Archív