Denník SaS


Billboardy (všetky)

Dôchodkový systém potrebuje stabilitu

SaS podporí návrh ústavného zákona o dôchodkovom systéme, pričom za kľúčové považuje zmeny v prvom dôchodkovom pilieri. Dôchodkový systém by tak bol stabilný a ľudia by mali istotu v tom, čo ich čaká na dôchodku.

Petícia za záchranu II. piliera: Už 30-tisíc podpisov! Vláda chce zlikvidovať II. pilier - je to krádež budúcich dôchodkov Smer chce ľuďom ukradnúť 5 miliárd

Rozvody dohodou: Štát nemá zasahovať do vzťahov ľudí

Ak spolu manželia už nechcú žiť v manželstve, musia mať možnosť, aby si vzájomné intímne vzťahy vyriešili bez zásahu štátu. Navrhujú to Martin Poliačik a Juraj Droba.

Osobné slobody SaS za osobné slobody: Rozvody dohodou

Smer chce legalizovať zlaté padáky

Vláda Roberta Fica chystá 130-tisícový zlatý padák pre členov regulačnej rady.

Petícia za záchranu II. piliera: Už 30-tisíc podpisov!

Zníženie odvodov do II. piliera zasiahne 1,5 milióna občanov. SaS a SDKÚ-DS už začali so zbieraním podpisov na jeho záchranu.

Smer chce ľuďom ukradnúť 5 miliárd Vláda chce zlikvidovať II. pilier - je to krádež budúcich dôchodkov Opozícia bojuje za záchranu druhého piliera

Zrušenie 50-percentnej spoluúčasti v sociálnych službách je populizmus

"Návrh Smeru zrušiť túto minimálnu spoluúčasť ešte pred jej zavedením do praxe v júli tohto roka bude pre samosprávu likvidačný," tvrdí Lucia Nicholsonová.

Garancie nie sú istoty Plány Smeru - rany istoty pre krajinu Smer ponúka socializmus, SaS riešenia

SaS: Ak Robert Fico nedokáže vládnuť, nech odíde!

Len obyčajné divadlo a predstieranie záujmu o spoluprácu s opozíciou. O žiadne návrhy na konsolidáciu premiérovi nikdy nešlo.

Opozícia návrhy na záchranu rozpočtu má, zodpovednosti sa však vláda nezbaví Bezradná vláda – socialistický experiment vlády jednej strany Vláda Roberta Fica je bezradná, istoty narazili na realitu

Opozícia návrhy na záchranu rozpočtu má, zodpovednosti sa však vláda nezbaví

Schvaľovanie trvalého eurovalu a konsolidácia verejných financií. To boli témy rokovania predsedov opozičných strán s predsedom vlády R. Ficom.

Trvalý euroval – trvalý tunel Odpoveď SaS na výzvu R. Fica Opozícia žiada odložiť hlasovanie o ESM

Výzva vláde: Odmietnite poslať peniaze na záchranu súkromných španielskych bánk!

100 miliárd eur. Toľko budú žiadať španielske banky z eurovalu. Pre Slovensko to bude znamenať viac ako miliardu!

Španielsko prijme finančnú pomoc, podmienky sú zatiaľ nejasné Španielsko bude zrejme štvrtou krajinou, ktorá bude čerpať pomoc z eurovalu Telefonát z Madridu : hop-čip-čiririp

Podporujeme Dúhový PRIDE Bratislava 2012

Podpora LGBT komunity nie je len o politike. Je to predovšetkým o schopnosti každého z nás chápať a neodsudzovať kohokoľvek, kto je "iný".

17. máj: Medzinárodný deň boja proti homofóbii Útoky proti LGBT komunite Osobné slobody

Opozícia bojuje za záchranu druhého piliera

SaS, SDKÚ-DS a Most-Híd podporia všetky formy občianskeho protestu proti zmenám v druhom dôchodkovom pilieri, ktoré pripravuje vláda Roberta Fica. Pre budúcich dôchodcov by to totiž znamenalo výrazný pokles výšky dôchodkov.

Robert Fico zoberie peniaze radšej občanom ako monopolom Vláda chce zlikvidovať II. pilier - je to krádež budúcich dôchodkov Smer chce ľuďom ukradnúť 5 miliárd

Ako sa chrániť pred krízou

Bohužiaľ, naša vláda strčila hlavu do piesku a tvári sa, že Brusel má krízu pod kontrolou. Každý súdny človek však vidí, že po dvoch rokoch „zachraňovania“ je eurozóna vážne ohrozená.

Solidarita s Gréckom vyjadrená v peniazoch Odchod Grécka z eurozóny bude stáť každého Slováka 420 eur Prípadný odchod Grécka z eurozóny bude rýchly a nedemokratický

Hodnotenie škôl hviezdičkami? Dobrý začiatok diskusie, ale zlé riešenie

Hodnotenie kvality škôl je mimoriadne potrebné. Musí byť však komplexné a nezávislé. Zúženie na hviezdičky je nebezpečne zjednodušujúce, pretože neprináša komplexný pohľad na činnosť školy a neposkytuje konkrétne podnety na zlepšenia.

Školstvo Zrušené gymnázium: Výzva ministrovi školstva

Dávky v hmotnej núdzi: Adresnejšie a len pre tých, ktorí sú naozaj v hmotnej núdzi

Štát má garantovať absolútne minimum, ale zároveň má podporovať aktívnych jedincov. Tvrdia to Lucia Nicholsonová a Jozef Mihál.

Práca namiesto dávok funguje: Skúšali sme to v Prešove Smer ponúka socializmus, SaS riešenia Dane, odvody

SaS za osobné slobody: Rozvody dohodou

Rozvod manželstva by mohol byť jednoduchší. Stačila by notárska zápisnica. Navrhujú to Juraj Droba a Martin Poliačik.

Osobné slobody

Archív