Denník SaS


Billboardy (všetky)

Núdzový stav: KDH musí prevziať zodpovednoť za svoje zlyhanie

Minister Uhliarik a KDH absolútne zlyhali. Mesiace neriešili situáciu v zdravotníctve, neponúkli žiadny plán B a nechali sa vydierať Lekárskym odborovým zväzom. Svojim nezodpovedným prístupom ohrozujú zdravie a život občanov.

Tlačová beseda SaS k odvolaniu Ľ. Galka

Róbert Fico opäť prichytený pri klamstve. Dnes vyzýva strana Sloboda a Solidarita, ako jediná skutočne opozičná strana voči strane SMER, aby tento presluhujúci politik, ktorý bol opakovane usvedčný z klamstva, ktorý nevie vysvetliť financovanie strany SMER, za ktorého vlády došlo k nebývalému rozkrádaniu a rozmachu korupcie, aby konečne odišiel z politiky. Viac vo videozázname z tlačovej besedy SaS.

SaS k návrhu na odvolanie ministra Galka

Odvolanie ministra obrany považujeme za pokračovanie útokov proti strane Sloboda a Solidarita. To, že ide o súčasť predvolebného boja, potvrdila aj sama premiérka na dnešnom brífingu.

K údajnému nelegálnemu odpočúvaniu novinárov VOS

Pán Galko nás informoval o krokoch, ktoré sa chystá podniknúť. V prípade podobných podozrení považujeme za najvhodnejšie obrátiť sa na Osobitný kontrolný výbor NR SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva. Dôverujeme krokom, ktoré minister obrany podniká na prešetrenie celej tejto situácie. Viac vo videozázname z tlačového brífingu ministra obrany k predmetnej veci...

SaS: Chceme slobodné a sebavedomé Slovensko v silnej Európskej únii

Európska únia dnes stojí na rázcestí. Nehovoríme o tom len my v SaS, ale uvedomuje si to celá Európa. Stojíme na rázcestí a môžeme si zvoliť len jednu z dvoch ciest. Buď cestu väčšej centralizácie, harmonizácie, či zjednocovania daní alebo cestu posilnenia pôvodných myšlienok európskej integrácie, ktorými sú posilňovanie demokratických mechanizmov, spoluprácu národných štátov a zvyšovanie miery slobody.17. november je dňom boja za slobodu a demokraciu. Dnešný deň je preto v kontexte debát o budúcnosti Slovenska v Európskej únii symbolický. Rozhodnutie, o budúcnosti európskej integrácie, je tiež rozhodnutím o slobode a rozhodnutím o demokracii.