Denník SaS


Billboardy (všetky)

D. Krajcer o požiadavkách časti umelcov

"Chápem, že rezort kultúry je oblasťou, kde sa za dlhé roky nahromadilo množstvo problémov. Rešpektujem a rozumiem tomu, že aj na základe toho dlhodobo existujú kritické názory časti umeleckej obce. Považujem však za nekorektné spájať tieto nahromadené problémy priamo so súčasným vedením ministerstva za jeho jeden a pol ročné pôsobenie," povedal na úvod tlačovej besedy minister Daniel Krajcer. Viac informácií v priloženom videu.

Reforma v podaní Smeru? Zvýšenie nezamestnanosti a likvidácia strednej vrstvy

Programové zameranie, ktoré predstavil pred pár dňami Robert Fico, obsahuje buď prázdne frázy alebo ekonomické nezmysly. Na 43 stranách textu sme našli len 4 konkrétne opatrenia. Jedno nezmyselnejšie ako druhé. Tieto opatrenia sú vhodné len ako marketingový nástroj do volebnej kampane.

SaS pripravuje protikrízový balíček

Rast ekonomiky – to je niečo veľmi krehké. Kríza nás nemôže zastihnúť nepripravených, ako sa to stalo Robertovi Ficovi v roku 2008. Dnes si už nemôžeme dovoliť rozhadzovať peniaze na zbytočné a drahé opatrenia, ako napríklad šrotovné, ktoré síce vyzerajú pekne, ale takmer vôbec nefungujú. A nemôžeme si ani dovoliť krajinu ešte viac zadlžovať. Preto začala SaS, v spolupráci s odborníkmi, pripravovať balík protikrízových opatrení.