Denník SaS


Billboardy (všetky)

Posledná šanca zrušiť imunitu

Dvadsať rokov poslanci rozprávajú o tom, že imunitu nepotrebujú. Skoro dvadsať rokov mnohí z poslancov, ktorí ešte aj teraz sedia v parlamentných laviciach, tvrdia, že im ide o zrušenie imunity.

Financovanie cirkví: Viac slobody pre cirkvi, tretí sektor aj jednotlivcov

Ministerstvo kultúry SR navrhlo asignačný model financovania cirkví, vďaka ktorému sa každý daňový poplatník rozhodne, komu poukáže 1% z daňového základu.

Sasanka: Nič len pokus o diskreditáciu SaS

Tak ako sme avizovali už pred niekoľkými týždňami, začínajú sa stupňovať špinavé útoky proti SaS. Tento pamflet je jedným z nich. "Stretávam sa s množstvom ľudí a niekoľko rokov poznám aj pána Kočnera. Skontaktoval nás Ján Počiatek, keď som mu robil poradcu a pán Kočner kandidoval na primátora Bratislavy. Niekoľkokrát som sa s ním stretol, pretože bol pre mňa jedným zo zdrojov viacerých veľmi zaujímavých informácií z prostredia politiky. Vyše roka sme sa však už nevideli. Čo je ale najdôležitejšie, o týchto stretnutiach som informoval Ivetu Radičovú. Okrem toho, že hodnota týchto informácií pre mňa časom klesla, aj samotná premiérka ma informovala, že informácie od neho považuje za nedôveryhodné," povedal na margo zverejnených informácií Richard Sulík.

Príčiny zníženia ratingu Slovenska: Neochota šetriť a euroval

Zníženie ratingu deviatich krajín nás neprekvapilo. Ešte koncom októbra sme vyzvali ministra Mikloša, aby nerezignoval na konsolidačné úsilie v rozpočte na rok 2012 a pripravil taký balík opatrení, ktorý by umožnil schváliť rozpočet na tento rok s deficitom 3,8% (namiesto 4,6%). Čo nás ale prekvapilo, bola skutočnosť, že na záverečnom rokovaní o uvedenom balíku naši bývalí koaliční partneri - KDH a MOST - odmietli o čomkoľvek diskutovať. Poľavenie v konsolidačnom úsilí v kombinácii so skutočnosťou, že parlament schválil v októbri navýšenie špecifických štátnych záruk SR pre euroval zo 4,4 mld. eur na 7,7 mld eur, a navyše Slovensko si samo bude musieť požičať o pár mesiacov na hotovostný vklad do ESM - tieto skutočnosti výrazne prispeli k zníženiu ratingu Slovenska.

Volebný program SaS

Mimoriadna schôdza: Chýba ešte 5 podpisov

Mimoriadne rokovanie Národnej rady v súvislosti s kauzou Gorila podporilo k dnešnúmu dňu 25 poslancov.

Kauza Gorila: SaS žiada zvolanie mimoriadnej schôdze

Strana SaS trvá na dôslednom vyšetrení podozrení, ktoré vyplývajú z kauzy Gorila. Vzhľadom na neochotu relevantných inštitúcií rázne konať a objasniť tento prípad, začali poslanci SaS zbierať podpisy potrebné na zvolanie mimoriadnej schôdze NR SR. Strana SaS garantuje podpisy všetkých 18 poslancov a veríme, že aj v ostatných stranách sa nájdu poslanci, ktorým záleží na prešetrení kauzy a ktorí sa nebudú snažiť zamiesť ju pod koberec.
Archív