Denník SaS


Billboardy (všetky)

Poruší predseda NR SR Pavol Paška ústavný sľub?

Strana SaS si nechala vypracovať právny názor od troch renomovaných ústavných právnikov. Všetci zhodne tvrdia a dokazujú, že neexistuje právna norma, ktorá by splnomocnila nejaký štátny orgán zrušiť poslanecký klub, ak počet jeho členov klesol pod 8.

Poslanci SaS navrhujú povinnú materskú škôlku od 4 rokov

Poslanci strany SaS Lucia Nicholsonová a Martin Poliačik navrhujú, aby boli materské škôlky povinné pre všetky deti vo veku od 4 do 6 rokov.

Drevený tunel vedie k Smeru

Vláda Smeru odobrila v tých dňoch investičnú pomoc neznámej spoločnosti s ručením obmedzeným v sume 21,3 milióna eur. Spoločnosť má pritom sídlo v paneláku a základné imanie len vo výške 5 000 eur.

Plytvanie peňazí v réžii Smeru

Plytvanie a tunelovanie sa počas druhej vlády Roberta Fica opäť rozmáha.Predražený Integrovaný informačný systém Sociálnej poisťovne a pochybná štátna pomoc na vybudovanie fabriky na spracovanie dreva.

Je iba jedna SaS a tá funguje ďalej

Je iba jedna SaS a tá funguje ďalej. Očistili sme sa od tých, ktorí svoju budúcnosť v SaS a v napĺňaní našich hodnôt prestali vidieť.

Dušan Čaplovič - najslabší článok vlády

Vláda mala za úlohu predložiť parlamentu do konca marca Správu o stave školstva na Slovensku. Pán minister Čaplovič obišiel všetky štandardné postupy a správu do parlamentu prepašoval poza chrbát vlády. Následne správa v priestoroch parlamentu zmizla. Reálne bola doručená do Národnej rady až 10.4.2013.

Stretnutie predsedov opozičných strán

Dnes sa v Liberálnom dome stretli predsedovia opozičných strán aj pri príležitosti rokovania o ďalšom postupe ohľadom NKÚ.

Stretnutie Richarda Sulíka s Jozefom Kollárom

Dnes sa stretli Richard Sulík a Jozef Kollár, aby rokovali o podmienkach ďalšej spolupráce. Richard Sulík je ochotný rokovať o 8 z 10 bodov programu Jozefa Kollára. Podľa Jozefa Kollára prienik nie je možný. Nateraz však v strane zostáva.

Po roku vlády Roberta Fica

Po roku vlády je zrejmé, že máme síce premiéra, ktorý vie urobiť 1000 klikov, ale nevie riešiť problémy Slovenska a jeho občanov.