Denník SaS


Billboardy (všetky)

MIMORIADNY BRÍFING: Glváč rozhadzuje peniaze Vojenského spravodajstva a poslanci Smeru ho kryjú

Zveriť šafárenie s rozpočtom vedeniu Vojenského spravodajstva je ako zveriť dieťa pedofilovi. Minulotýždňové rokovanie Výboru pre obranu a bezpečnosť NR SR o návrhu rozpočtu na rok 2014 pre ministerstvo obrany prinieslo zaujímavé zistenie: bolo navrhnuté zvýšenie rozpočtu pre Vojenské spravodajstvo (VS) spolu o takmer 15% nielen na rok 2014, ale aj ďalšie dva roky. Je to v rozpore s prísľubom ministra Glváča z decembra minulého roka, že zlúčením Vojenského obranného spravodajstva a Vojenskej spravodajskej služby sa ušetrí 19% z rozpočtu. Okrem toho bol navýšený aj tohtoročný rozpočet VS o takmer 35% oproti pôvodnému plánu.

Hrozí krach Sociálnej poisťovne?

Súčasný dôchodkový systém je neudržateľný. Ak bude Sociálna poisťovňa pokračovať vo vyplácaní dôchodkov vytváraním dlhu, je možné, že o pár rokov skrachuje.

Sterilizácia alebo novorodenci v latríne

Strana Sloboda a Solidarita po roku opätovne predložila v NR SR návrh zákona o dobrovoľných sterilizáciách. Pred rokom tento zákon nebol schválený poslancami Smeru napriek ich sľubom o masívnej reforme a riešení rómskej problematiky.

Smer podniká ďalší perfídny útok na II. pilier

Navrhované vyplácanie dôchodkov z druhého piliera považujeme za perfídnu snahu strany Smer zlikvidovať dôchodkové sporenie, pretože je v rozpore s pravidlami, za akých občania do II. piliera vstupovali a ich legitímnymi očakávaniami, ktoré garantuje zákon.

Osuský: Navrhujem zrušiť amnestie

Poslanec SaS Peter Osuský predložil do parlamentu návrh novely ústavy, ktorou požaduje zrušiť amnestie. V slovenskom právnom poriadku by tak zostal len inštitút udeľovania individuálnej milosti, a to len v precízne odôvodnených prípadoch.