Denník SaS


Billboardy (všetky)

Smer pred tajnými službami zbabelo zatiahol oponu

Dnes v dopoludňajších hodinách bol parlament zablokovaný. Predstavitelia opozície obsadili rečnícky pult na znak protestu proti zrušenej rozprave o stave Slovenskej informačnej služby a Vojenského spravodajstva. Následne zablokovali aj prenosný pult, ktorým si predseda parlamentu Pavol Paška myslel, že vyrieši situáciu.

Bude Jana Teleki na Vianoce doma?

Je načase, aby sa vo vyšetrovaní prípadu exnovinárky Jany Teleki pohli ľady. Tá je obvinená z ohovárania a to, či je naozaj vinná, zisťujú orgány činné v trestnom konaní neuveriteľných 15 rokov.

SaS k rozpočtu: Ignoruje prítomnosť i budúcnosť

Rozpočet je ako dieťa, ktoré si zakrýva oči v domnienke, že ho tak nie je vidno. Týmito slovami charakterizoval predseda SaS Richard Sulík návrh štátneho rozpočtu na rok 2014. Vláda v ňom ignoruje nepretržité zadlžovanie zdravotníctva, vypĺňa diery medzi príjmami a výdavkami jednorazovými príjmami a výraznou redukciou kapitálových výdavkov zhoršuje vyhliadky do budúcnosti. Sulík v tejto súvislosti upozornil na paradox, že na jednej strane sa premiér Robert Fico vydáva za veľkého prívrženca eurofondov, ale na druhej strane sa minister financií Peter Kažimír spolieha, že čerpanie eurofondov bude nízke, a preto štát minie menej zdrojov z rozpočtu v rámci spoluúčasti na financovaní európskych projektov.

Jahnátkovu nekompetentnosť zachraňuje predseda vlády

Dnes bolo opäť treba hasiť požiar, ktorí založili Smeráci. Tentoraz vďaka profesorovi Ľubomírovi Jahnátkovi. Ten buď nečíta zákony, ktoré mu pripravia jeho rodáci na ministerstve. Alebo ich číta, ale im nerozumie.