Denník SaS


Billboardy (všetky)

Lacnejšie potraviny môžu byť realitou

Najnovšia legislatívna aktivita z dielne SaS obmedzí plytvanie potravinami, lebo umožní konzumáciu potravín po minimálnom dátume trvanlivosti. Dnes ich musia obchodníci zlikvidovať. Je to aj výzva pre mimovládne organizácie, aby takéto zlacnené potraviny sústredili pre sociálne odkázaných občanov.

Nové pravidlá ochrany osobných údajov vyháňajú zo SR investorov

Úrad na ochranu osobných údajov urobil nadprácu vo vzťahu k Európskej únii a priťažil tak novými pravidlami na ochranu osobných údajov nielen slovenským podnikateľom, ale aj verejnej správe a mimovládnym organizáciám. Aj keď EÚ ešte len pripravuje reformu legislatívy z roku 1995, na Slovensku už platí a spôsobuje administratívnu a finančnú záťaž, čím sa prepadáme v konkurencieschopnosti a atraktívnosti pre investorov stále nižšie.

SaS predstavila prvý liberálny zákonník práce v histórii Slovenska

Strana Sloboda a Solidarita predstavila Zákonník práce pre zamestnanosť a vyššie platy. Jeho základnou filozofiou je pružnosť a je napísaný tak, aby zamestnávanie nebolo pre podnikateľov priveľkým rizikom, ktorému sa budú snažiť vyhnúť. Naopak, zamestnávanie má byť súčasťou rozširovania a skvalitňovania ich podnikania.

Brusel sa chystá poškodiť priemysel

Brusel sa chystá na ďalšiu ofenzívu v sprísňovaní ochrany životného prostredia. Na fakt, že táto politika vedie k vyháňaniu celých priemyselných odvetví z priestoru EÚ, dnes upozornili kandidáti strany SaS do eurovolieb 2014.

Existencia spravodajskej informácie v kauze emisií je takmer potvrdená

Poslanci Smeru a KDH dnes zastavili iniciatívu člena Osobitného kontrolného výboru pre činnosť Slovenskej informačnej služby Branislava Škripeka (OĽANO), ktorý sa chcel dozvedieť od šéfa tajnej služby, či v roku 2008 SIS informovala vtedajšieho predsedu vlády Roberta Fica o pripravovanom predaji emisií.

Vedenie RTVS nadŕža Smeru

Predstavitelia SaS, OĽANO a Nova dnes vyjadrili nespokojnosť s tým, ako RTVS pokrýva svojim spravodajstvom a politickými diskusiami dianie na slovenskej politickej scéne.

Vedel premiér Fico vopred o pripravovanom tuneli v emisiách?

Informácie z médií, že existuje spravodajská informácia, ktorú dostal Robert Fico v súvislosti s kauzou emisie ešte predtým, ako sa tento tunel uskutočnil, je natoľko závažná, že vyžaduje aktívny prístup Výboru na kontrolu SIS a Výboru pre obranu a bezpečnosť. Predseda vlády by sa mal prestať skrývať prostredníctvom nezmyselných výhovoriek a urazenosti voči médiám.