Denník SaS


Billboardy (všetky)

Nový zákon o odpadoch vytvára monopol

V novom zákone o odpadovom hospodárstve je viac negatívnych bodov, ako pozitívnych. Sme prekvapení, v akej tichosti sa ide prijať, a to napriek tomu, že prakticky vytvára monopol pri spracovaní druhotných surovín pre jednu spoločnosť. Predseda strany Sloboda a Solidarita a europoslanec Richard Sulík vyzýva ministra životného prostredia Petra Žigu, aby nevytváral zbytočné problémy formou monopolného prostredia, aby zákon stiahol alebo aspoň upravil do prijateľnejšej podoby.

Pohostinnosť s prázdnou peňaženkou

Odpustíme dlh Grécku? Slováci majú veľké srdce, ale majú také veľké aj peňaženky?

Podanie na Ústavný súd

SMER si poskytovanie investičnej pomoci firmám prispôsobil potichučky a po svojom. My to vidíme ako vydláždenie cestičky k ďalším tunelom a obrátili sme sa na Ústavný súd.

Lekár, u ktorého máte bez úplatku smolu

Máte zdravotné problémy? U tohto pána si najprv pripravte "dar". Podávame trestné oznámenie a vyzývame všetkých ľudí, ktorí sa s týmto stretli, aby sa nám ozvali. Presahuje to všetky medze a je najvyšší čas bojovať.

Kauza RegioJet má nečakanú, ale spravodlivú dohru

Zákon, ktorý by pomohol ľuďom, smeráci nechcú.

Ako má vyzerať úspešné referendum?

Strana Sloboda a Solidarita navrhla riešenia pre inštitút referenda, aby sme v budúcnosti predišli mrhaniu peňazí a trpezlivosti ľudí.

Toto si myslí SaS o výsledkoch referenda

Je čas na otvorenie diskusie o odluke cirkvi od štátu.

Prečo si ľudia nemôžu vybrať spôsob, akým si budú kúriť? Napríklad najlacnejší?

Opozičné strany SaS a OĽaNO sa postavili k protestujúcim občanom, ktorí si chcú vybrať spôsob, akým budú vykurovať svoje domovy a nechcú pchať peniaze do vrecák ľuďom, ktorým súčasný stav vyhovuje.

Poslanci za SaS nepôjdu na referendum, pretože...

Predseda SaS Richard Sulík sa pôjde s deťmi sánkovať, Ľubo Galko pôjde navštíviť mamu a svokru, Janka Kiššová bude v Oponickej knižnici, Eugen Jurzyca pôjde s manželkou na prechádzku, Lucia Nicholsonová sa bude s deťmi učiť pesničku od Smoly a hrušky, Jožko Mihál sa bude so synom učiť na skúšku z logických obvodov, Peter Osuský bude filozofovať so synom o zmysle referenda a Martin Poliačik bude napriek všetkému v Ústrednej volebnej komisii dohliadať na jeho priebeh.

Slovenskí dopravcovia hromžia

Akoby nestačilo, že sú slovenskí živnostníci šikanovaní vlastným štátom, pridalo sa aj Nemecko.