Denník SaS


Billboardy (všetky)

Spojenie OĽaNO a NOVA treba oceniť

Kam sa dorútilo Grécko?

Politika zachraňovania zlyhala na celej čiare. Európska únia musí pochopiť, že Grécko nemá šancu na prežitie v eurozóne. Dnes prichádza účet za 5 rokov zbabelectva. Áno, situácia je iná ako v roku 2011 - odchod Grécka bude dnes 3 až 4 x drahší.

Centrálne zdroje tepla majú byť uprednostnené, len ak sú efektívnejšie

Drobní odberatelia sa nesmú skladať na zisky veľkým teplárňam, tvrdí europoslanec a predseda SaS Richard Sulík.

Opozícia už má 49 podpisov na podanie minimálneho dôchodku na ÚS SR

Opozícia začala dnes zbierať podpisy poslancov NR SR potrebné na podanie podnetu na Ústavný súd (ÚS) SR, aby preskúmal zákon o minimálnom dôchodku. Ustanovenia, na základe ktorých sa minimálny dôchodok kráti tým dôchodcom, ktorí si sporili v druhom dôchodkovom pilieri, považujeme za diskriminačný.

Kriminalizácia liečiteľov nie je riešenie

Kriminalizácia liečiteľov za to, že berú peniaze, je neprípustná. Na dnešnej tlačovej konferencii to vyhlásil poslanec SaS Martin Poliačik na margo pozmeňujúceho návrhu k novele Trestného zákona, ktorý počíta s väzením pre týchto ľudí na jeden až osem rokov.

Utečenci súvisia s bezpečnosťou, tu je naše riešenie

Násilie a kvóty nič nevyriešia

Strana SaS má pri povinných kvótach jednotné stanovisko. Riešením zhoršujúcej sa situácie s imigrantami je vytvorenie záchytného tábora mimo územia EÚ, kde by utečenci počkali na udelenie azylu. Odmietame "salámový" systém kvót z Bruselu, ale aj násilie, ktorého svedkami sme boli uplynulú sobotu.

Systém vracania slovenského občianstva je nefunkčný

Odoberanie občianstva Slovákom po tom, čo požiadajú o občianstvo iného štátu, považujeme za protiústavné a navrhujeme jeho okamžité prehodnotenie.

Podporujeme občanov, ktorí nechcú za teplo platiť viac

Pred budovou Národnej rady dnes občania protestovali proti diskriminačnému zákonu o tepelnej energetike. Postavili sme sa za nich, pretože každý má mať právo vybrať si zdroj tepla, ktorý mu najviac vyhovuje.

Podávame sťažnosť na Ústavný súd

Teplárenský monopol diskriminuje občanov a zákon o tepelnej energetike si vyslúžil sťažnosť na Ústavný súd. Dnes protestujeme pre Národnou radou.

ŽREBOVANIE

Vyžrebovali sme výhercov súťaže o najabsurdnejšiu pokutu, ktorí pocestujú za Richardom Sulíkom do Bruselu. Blahoželáme!

Aby sa tu oplatilo žiť, pracovať a podnikať

Sme alternatívou k vláde Roberta Fica. Máme riešenia, pomocou ktorých zostane viac peňazí tam, kde boli vytvorené.

Natura 2000 - Konferencia

Zaujímate sa o o ochranu prírody? Pozývame vás na diskusiu s našou tímlíderkou pre Životné prostredie Ankou Zemanovou.

II.pilier je zatvorený

Spoločne s ďalšími opozičnými stranami sa zaväzujeme, že napravíme škody, ktoré napáchala vláda Roberta Fica v II. pilieri.
Archív