Denník SaS


Billboardy (všetky)

Odborníci vyzývajú, my ako jediní odpovedáme

Občianske združenie A dosť vyzvalo politické strany, aby sa postavili čelom k budúcnosti Slovenska a predložili svoje volebné programy v oblasti školstva a vzdelávania. Nech sa páči, tu je náš.

Dotácia pre Malacky mala počkať na kontrolu

Rok čo rok schvaľujú poslanci Bratislavského samosprávneho kraja dotáziu pre pohotovostnú službu v Malackách. Rok čo rok sa poslanci za SaS búria, lebo sa im to nezdá normálne. A že to normálne nie je, uvidíte v tomto videu.

Ľudia potrebujú informácie o svojich dôchodkoch

Opozičné strany SaS, Demokratická skupina SDKÚ – DS a OĽaNO navrhujú, aby občania pravidelne dostávali informácie o svojich dôchodkoch. Nestačí výpis zo Sociálnej poisťovne raz za rok. Je potrebné, aby ľudia svoj život prispôsobili aj tomu, aké vysoké budú mať penzie a podľa toho si vybrali vzdelanie, spôsob sporenia, životný štýl. Nie je možné nevedieť, koľko má človek nasporené na dôchodok, uviedol Jozef Mihál. Nemať tieto informácie je ako nedostávať informácie o účtoch v bankách alebo účtoch za energie – a po desiatich rokoch nás prekvapí veľká faktúra. Takto sa správa Sociálna poisťovňa k občanom teraz, doplnil Eugen Jurzyca. Opozícia to chce zmeniť. Nový prístup by súčasne zamedzil nehospodárnemu nakladaniu s verejnými financiami a neplateniu odvodov zo strany zamestnávateľov.

Rozkrádačka na Železniciach dokázaná

Disponujeme dôkazmi, že na železniciach sa kradne a predkladáme ich verejnosti. Obhajoba štátneho tajomníka ministerstva dopravy a šéfa železníc bola viac než úbohá, sme zvedaví, čo urobia teraz.

Systematická rozkrádačka na železniciach

Strana SaS poukazuje pravidelne na nezákonné konanie vlády Roberta Fica. Dnes strana SaS upozorňuje na ďalšie rozkrádanie na ministerstve dopravy, konkrétne na železniciach. Ide o asi dvadsiatku prípadov. Ku všetkým z nich máme doklady a písomnú dokumentáciu. „Pre vyšetrovateľov nebude také ľahké tváriť sa, že sa nič nestalo a nekonať,“ konštatoval predseda SaS Richard Sulík.

Minister Draxler prenáša zodpovednosť na združenia

Iuventa je vyprázdnená, už nie je prebytočná. "Dobré nápady", ako ju vrátiť deťom, máte posielať na kami@minedu.sk. Či už ide o nevedomosť, alebo neschopnosť, je to len ďalší z radu nevysvetlených káuz a preto podávame návrh na odvolanie ministra školstva Juraja Draxlera.

J. Draxlerovi nechýba takmer pol milióna eur

Ozval sa priamy svedok kauzy Metodického centra, keď sa pol milióna eur prepadlo pod zem. Ministra Draxlera to zjavne nezaujíma, pátrame preto ďalej. Začíname zbierať podpisy na jeho odvolanie.

Tí najmenší nesmú byť tí najohrozenejší

Nedopusťme, aby nám extrémizmus, či dokonca fašizmus prerástol cez hlavu. Najslabší nesmú byť najohrozenejší. Krajiny, ktoré sa s týmto dokázali správne vysporiadať, dnes patria medzi najvyspelejšie národy sveta.