Denník SaS


Billboardy (všetky)

Strana SaS predstavila kandidátku do volieb 2016

Strana Sloboda a Solidarita dnes predstavila kandidátku do parlamentných volieb v marci 2016. Na tlačovej besede sa zúčastnilo prvých 17 kandidátov. Cieľ je jasný - aby sa doma oplatilo pracovať, podnikať a žiť.

Naše rady posilní Brani Gröhling

Desať rokov robí to, o čom ostatní len rozprávajú. Na kandidátke SaS ho nájdete s číslom 18.

Búra sa pri Iuvente v súlade so zákonom, pýta sa M. Poliačik

Je legitímnou otázkou, či to, čo prebieha pri bratislavskom Horskom parku, teda rozoberanie budovy vo vlastníctve Ministerstva školstva SR a rúbanie stromov v jej okolí, je v súlade so zákonom alebo nie.

Na synovcov Pavla Pašku existuje riešenie

Odmietnutia trestných oznámení majú byť zverejnené. Vedeli by sme, kedy sa papalášski synáčikovia a synovci nevedia zmestiť do kože.

Obavy z diania v Sýrii očami Martina Klusa

Tímlíder SaS pre ZAhraničnú politiku a politický systém Martin Klus k situácii v Sýrii, keď povstalci zostrelili vojaka z padáka.

Vláda financuje svoje balíčky z peňazí, ktoré mali ľudia nasporené na starobu.

Poslanci za OĽaNO a SaS Eugen Jurzyca, Jana Kiššová a Jozef Viskupič požiadali Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ) o výpočet percentuálneho podielu deficitu verejných financií a sumy hrubého verejného dlhu na hrubom domácom produkte, aký by bol bez legislatívnych zásahov do systému starobného dôchodkového sporenia upraveného zákonom č. 43/2004 Z. z. o starobnom dôchodkovom sporení a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „druhý pilier) v každom jednom roku od roku 2006 do roku 2014.Z odpovede RRZ vyplýva, že v prípade ak by sa zmeny v 2 .pilieri v plnej miere použili na zlepšenie hospodárenia verejnej správy, v roku 2014 by prispeli k zlepšeniu salda o 1,1% HDP a úroveň dlhu by bola nižšia o 3,5% HDP. Ak by vláda nemala k dispozícii peniaze z druhého piliera, verejný dlh by neklesal, ale rástol. Bol by o 3,5 % HDP vyšší. Deficit verejných financií by bol v roku 2014 vyšší o 1,1 % HDP.

Držíme palce učiteľom

Postavenie učiteľov na Slovensku sa musí zlepšiť. Urobíme, čo treba.

Odmeny komunálnych poslancov by mali byť verejnou informáciou

Výška odmien poslancov pôsobiacich v komunálnej politike by mali byť verejnou informáciou. Navrhujú to poslanci za stranu Sloboda a Solidarita pôsobiaci v bratislavských mestských častiach a v bratislavskom vyššom územnom celku (BSK).

6 krokov, ako jednoducho zlepšiť politický systém a kvalitu demokracie

Strana Sloboda a Solidarita predstavila svojich ďalších 6 krokov. Po Agende 2020, reformnom ekonomickom programe,navrhujeme zlepšiť volebný systém. Martin Klus, tímlíder SaS pre Zahraničnú politiku a politický systém, sa pozrel na volebné kvórum, referendá, volebné obvody, deň volieb a navrhol zmeny, ktoré výrazne prispejú k skvalitneniu demokracie Slovenskej republiky. Celú brožúrku nájdete tu: http://strana-sas.sk/file/4305/6_krokov_ako jednoducho_zlepšiť_politický_systém_a_kvalitu_demokracie_Slovenskej_republiky.pdf

Premiér Fico si vo verejných financiách osvojil grécky scenár

Prečo nás Fico ťahá do Grécka, prečo máme stále viac úradníkov a stále menej živnostníkov a prečo je konečne čas to zmeniť a hlavne AKO, sme vysvetlili na tlačovej besede Richarda Sulíka, Eugena Jurzycu a Jozefa Rajtára.

Školy potrebujú viac slobody

Učitelia majú plné právo cítiť sa oklamaní. Systémové zmeny v školstve chýbajú, dejú sa len minimálne úpravy. Sloboda učiteľov aj žiakov je stále veľmi obmedzená. A školy deti nepripravujú pre budúcnosť. Tak vidí vzdelávací systém Martin Poliačik, tímlíder SaS pre školstvo. A preto prišiel vo štvrtok večer spolu s učiteľmi pred Úrad vlády na Zraz dlhých nosov.

Štátny rozpočet 2016 - veľa peňazí za málo muziky

Slovensko sa v rebríčku krajín EÚ z hľadiska hospodárskeho rastu prepadáva a deficit verejných financií rastie. "Vypichli" sme niektoré alarmujúce veci, napríklad, že podnik z dlhmi sa pokojne odprace do reštrukturalizácie, že narastá počet úradníkov, štátna mašinéria sa zväčšuje, a pomaly nemá kto tvoriť hodnoty. Podnikateľské prostredie musí dostať zelenú!

Natália Blahová - kandidátka SaS na Komisárku pre deti

Dlhé roky sa venuje ochrane práv detí. Zasvätila im svoj život a stála pri mnohých ťažkým prípadoch, ktoré by bez nej dopadli zle. Presadzuje nový, iný prístup k deťom, taký, aby sa mali na koho obrátiť, keď budú v núdzi. Natália Blahová - naša kandidátka.

Natália Blahová - ten správny človek na post Komisára pre deti

Príbeh Martiny Krajmerovej a jej dcéry Vanessky pokračuje. Natália im obom stále pomáha... https://dennikn.sk/…/dieta-vam-mozu-zobrat-aj-preto-ze-je-…/