Denník SaS


Billboardy (všetky)

Na hrozby v roku 2016 musíme byť pripravení

Rok 2016 sa ukazuje ako rok turbulentných zmien. Civilizovaný svet čelí dvom najväčším výzvam, a to boju s Islamským štátom a utečeneckej kríze.

Miliarda v ťahu

Ľubomír Vážny priznal, že sme neboli schopí vyčerpať miliardu eur z eurofondov. My tvrdíme, že je to neschopnosť a že to nie je "len" miliarda.

Čo nám "zabudli" povedať o antiteroristických zákonoch

SaS kvituje vrátenie balíka protiterostických zákonov parlamentu. Prezident tak rovnako ako my hovorí "nie" policajnému štátu. To, že vláda nájde peniaze na dva a pol tisíca policajtov a ich výzbroj a výstroj, a nenájde ich pre učiteľov a zdravotné sestry je zarážajúce. Ak by zákony prezident vrátil do parlamentu neskôr, mohla k nim vzniknúť širšia diskusia. Protiteroristickému balíku okrem zbytočného posilnenia represívnych zložiek SaS vyčíta chýbajúce mechanizmy kontroly.

Rada EÚ vyrokovala niečo, čo už dávno vieme

Rada Európskej únie rokovala. A vyrokovala riešenie, s ktorým SaS búši už od mája. Neskoro, ale predsa.

Vodohospodársky podnik zneužíva štátny rozpočet na zastrašovanie kritikov vlády

Minulý týždeň minister životného prostredia Peter Žiga ustál návrh na svoje odvolanie pre kauzu kompy cez Dunaj. Jeho chránenec, Ladislav Lazár, riaditeľ štátneho podniku Vodohospodárska výstavba sa zatiaľ kritikom, ktorí poukazujú na jeho kauzy vyhráža žalobami. Tieto však majú slúžiť nie na ochranu podniku, ale vyzerá to tak, že skôr na jeho tunelovanie.

Zo zahraničia sme sa nepoučili

To, ako dopadli voľby vo Francúzsku, malo byť pre nás varovným signálom. Nacionalizmus nikdy v dejinách neviedol k ničomu dobrému. Pre slovenskú vládu však slovo "poučenie" nič neznamená. Po schválení tzv."antiteroristických zákonov" sme nie o krôčik, ale o riadny krok bližšie k policajnému štátu. Toto sa nesmie ďalej diať.

Žiadne antiteroristické zákony nepotrebujeme

Pavol Paška chce byť ministrom, Jana Laššáková ústavnou sudkyňou, Viera Tomanová sa stala komisárkou pre deti. Hlavne, že to všetko zakryjeme "antiteroristickými zákonmi", ktoré nás ochránia pred všetkým zlým.

EÚ ustúpila Turecku a antiteroristické zákony nám ukroja zo slobody

Vláda SR prináša do parlamentu antiteroristickú legislatívu, ktorá je zmesou dobrých, neutrálnych, a ale aj vyslovene škodlivých opatrení. Ktoré sú to, vysvetlil Ľubomír Galko. Tímlíder SaS pre zahraničnú politiku Martin Klus sa na druhej strane nemôže zbaviť dojmu, že Turecko vydiera Európu: "Má to viesť k ústupkom a finančnej kompenzácii pre Turecko. Ak sme pristúpili k takejto hre, mali by sme žiadať, aby oživenie vstupných rozhovorov do EÚ bolo viazané na ochranu slobody slova v tejto krajine a sekulárneho charakteru štátu. EÚ musí v tomto na Turecko tlačiť."