Denník SaS


Billboardy (všetky)

Slovenská republika patrí medzi krajiny s najslabším čerpaním eurofondov

Brusel pozastavil platby pre tri operačné programy z programového obdobia 2007 - 2013

Vratky vnímame, ako almužnu za skryté dane

Dlhodobo upozorňujeme na korupčné balíčky strany Smer, ktorých jediným účelom je kúpa hlasov voličov za štátne peniaze.

Pre dotáciu by Draxler mal skončiť

Dotáciu 4,4 milióna eur, ktorú poskytlo ministerstvo školstva SR Vysokej škole Danubius považujeme za tú povestnú kvapku, ktorá pretečie z pohára trpezlivosti.

Vieme zefektívniť zdravotníctvo

Slovenské zdravotníctvo strmhlav letí ku dnu. Padáme nielen z hľadiska výsledkov v zdravotníctve, ale aj z hľadiska jeho financovania na dlh.

Registračný poplatok za autá je protizákonný, získajte ho späť

Registračný poplatok za autá nie je len nezmysel, ale je aj v rozpore s európskym právom. Napíšte nám na motoristi@strana-sas.sk a my vám pomôžeme získať späť vaše peniaze.

Vláda na ľudí kašle

Ľubomír Vážny strieľal len tak do vetra, keď v roku 2013 sľuboval, že všetko je pripravené na čerpanie eurofondov. Nielenže nie je pripravené, ale ani doteraz, januára 2016 nevyčerpali ani cent. Vážny je prichytený na hruškách a my sa pýtame, to tu naozaj nikomu nevadí?

Policajný zbor - spolok vyberačov pokút

Máme riešenia na predchádzanie domácemu násiliu v súvislosti s vraždou týranej ženy v Bratislave. Metodika existuje, policajný zbor bol však degradovaný na spolok vyberačov pokút.

Počas štrajku učiteľov sme pripravení pomôcť

Liberálny dom sa počas štrajku učiteľov zmení na veľkú núdzovú školu. Chápeme učiteľov, že majú legitímne požiadavky a vláda ich počas celého volebného obdobia ignoruje. Rozumieme však aj rodičom, ktorí nemajú kam dať deti počas štrajku. Toto je pomocná ruka od nás a našej usilovnej členky a bojovníčky za slobodu Janky Cigánikovej.

Obavy z volebných manipulácií

Ani by ste neverili, ako všelijako sa dajú získavať volebné hlasy. Obchádzanie, organizácia ľudí alebo rovno klamstvo, manipulácia... Vyzývame ministra vnútra, aby zasiahol, do volieb je 45 dní.

Váš hlas nebude preSmerovaný

S veľkým údivom sledujeme, ako niektorí opoziční lídri zhltli Ficovu návnadu a dnes pripravujú svojich voličov na alternatívu, že to môžu byť práve oni, ktorí sa po voľbách so Smerom-SD na vláde dohodnú. Cez víkend Radoslav Procházka otvorene hovoril o dvojkoalícii Sieť - Smer-SD. Rovnakú ponuku dal Smeru aj SKOK. U SaS máte istotu - my to neurobíme. Aj o polnoci, aj v stave maximálnej únavy, hocikedy - vždy budeme hovoriť to isté. Lebo je to naše kľúčové presvedčenie.

Odpočet vlády za končiace sa volebné obdobie

V Programovom vyhlásení vlády by ste našli kadečo. Za 4 roky toho chceli stihnúť veľa. Zhodnotili sme, koľko z týchto sľubov sa podarilo splniť, ak vôbec nejaký.

Tri mínus za bezpečnosť a zahraničnú politiku

Slabiny pri dodržiavaní zákona, ochrane životov obyvateľstva, ich majetku, práv a slobôd, ako aj sľub posilniť a zlepšiť postavenie vyšetrovateľov. V zahraničnej politike prešľapy, ktoré z nás dôveryhodn=ho partnera nerobia. Prižmúrené oči, tri mínus.

Odštartovali sme kampaň

SaS odštartovala kampaň v Pezinku. Pokračujeme v ďalších 29 mestách.

Ku kauze Váhostav sa vyjadruje Európska komisia

Pamätáte si ešte kauzu Váhostav? Nevyplatení živnostníci, ktorým sa len sľubovalo? No tak ešte stále sú nevyplatení. A Európska komisia k tomu tiež má čo povedať...

Schengen sa nám rozpadá pred očami, ale počúvame len prázdne reči

Za posledné dni sme si vypočuli tucty hrôzu naháňajúcich výrokov o migrantoch a ako nás vláda Roberta Fica pred nimi ochráni. Nemá však pred kým. Sú to prázdne reči zakrývajúce realitu - rozkradnuté Slovensko.

Komu vyhovujú archaické voľby zo zahraničia?

Podľa ministerstva vnútra nie sú voľby cez internet bezpečné. Voľme teda naďalej poštou ako v 19. storočí, aj to len vo voľbách do NR SR, v ostatných naďalej ignorujme volebné právo Slovákov v zahraničí a tvárme sa, že napríklad v Estónsku sú voľbami cez internet strašne ohrození.