Denník SaS


Billboardy (všetky)

Dnes môže skončiť teplárenské nevoľníctvo

Nevidíme dôvod, aby ste si nemohli vybrať svojho dodávateľa tepla len preto, lebo niekto chce zarobiť a pozná ľudí na správnych miestach. Nech si každý zakúri tak, ako mu to vyhovuje.

SK 4 Brimain - Slovensko za zotrvanie Británie v Európskej únii

Organizujeme petíciu za zotrvanie Veľkej Británie v Európskej únii. Je dôležité, aby táto krajina zotrvala a my sa o to chceme zasadiť.

Finančný výbor Bašternákove byty nevyriešil, nikoho to neprekvapilo

Výbor o Bašternákovi utajili len preto, aby na ňom nakoniec dokopy nieč nepovedali. Ruka ruku myje, akamarát kamaráta nepodrazí, najmä. ak ie o biznis. Nepáči sa nám to a nedáme tomu pokoj.

Koalícia nemá záujem o skutočnú kontrolu nasadzovania ITP

Kontrola nad nasadzovaním informačno-technických prostriedkov patrí najväčšej opozičnej strane. V SaS máme na ňu aj odborníka - je to Ľubomír Galko. Napriek dohode však koalícia jeho nomináciu nechce podporiť a my sa pýtame, prečo. Žeby mohol na niečo prísť?

Fico opozíciu ku kontrole nepustí

A požiadali sme o stretnutie, aby sme spolu prediskutovali obsadenie kontrolných pozícií, na ktoré má opozícia nárok. Napríklad taký Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou alebo kontrola zdravotných poisťovní patria opozícii. Nielen teraz, ale aj keď v budúcnosti bude v opozícii trebárs aj Smer, bude patriť im. Pozrite sa, čo nám odpísal. Myslíte si, že Mitrík a ÚVO sú spravodlivo kontrolované?

Kauza Bašternák a Kočner siaha oveľa ďalej, vyskakujú ďalšie mená

Firmy okolo Ladislava Bašternáka a Mariana Kočnera, známych z kauzy Five Star Residence, mali podľa poslanca za SaS Jozefa Rajtára prepojenie na biznis so štátom v IT sektore.„Tí istí ľudia, ktorí sú zapojení v kauze Five Star Residence, v machináciách s bytmi a DPH, tak tí istí ľudia sú prepojení aj na predražené štátne zákazky v IT sektore. Je to jedna partička ľudí, ktorá robí machinácie s DPH, ktorá sa venuje predraženým IT zákazkám a jej súčasťou sú ľudia vo vláde, ktorí to celé kryjú s prestávkou už desať rokov,“ povedal v pondelok na tlačovej besede Rajtár.

Slováci nie sú fašisti, len dostávajú málo informácií

Ideál antickej krásy dbal na kultiváciu nielen tela, ale aj ducha. V súčasnej dobe, keď sa v mediálnom priestore presadzujú strany typu Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko, zúri informačná vojna, keď veľa ľudí svoje vnímanie sveta odvíja od sprisahaneckých teórií a falzifikátov dejín, je nevyhnutné, aby štát venoval peniaze nielen na lyžiarske zájazdy, ale aj poznanie temných stránok európskej aj slovenskej histórie. Túto iniciatívu vítam, pretože som presvedčená, že výsledky spomínanej strany v uplynulých voľbách nepramenia z náklonnosti ich voličov k fašizmu, ale z nedostatku informácií.

Vyzývame ministra obrany Gajdoša na odvolanie troch problematických osôb

Ľubomír Skuhra, Róbert Tibenský a František Blanárik. To sú tri mená zapletené do káuz, spolupráce s ŠTB, samovyšetrovania a škandálov. Ministerstvo obrany má nového ministra a my očakávame, že s takýmito ľuďmi nebude chcieť spolupracovať.

Tajné služby majú chrániť, nie kompromitovať

Naháňať kompromitujúce informácie o opozičných politikoch nie je úlohou tajných služieb. Tie majú chrániť občanov a nie byť zneužívané.

Nebude sedieť na dvoch stoličkách

Poslanec NR SR za SaS Milan Laurenčík sa vzdáva funkcie starostu Terchovej.

Základom na správne riešenia je nestrkať hlavu do piesku

Poslanec NR SR Martin Klus vyzýva rezort diplomacie na odvahu aj v čase kríz.

Žiadame vyšetrenie kúpy sedemnástich bytov za jedno euro Mariana Kočnera

V bytovke Five Stars Residence už prebieha vyšetrovanie Ladislava Bašternáka. Svoju úlohu však zohráva Marian Kočner, ktorý sa k bytom za rozprávkovú cenu dostal za jedno jediné euro. Podľa nás tu došlo ku kráteniu daní, štát tak prišiel odhadom o viac ako 600 tisíc eur. “Okrem toho prišiel štát aj o daň zo zisku,” povedal Jozef Rajtár, poslanec NR SR a člen finančného výboru NR SR.