Denník SaS


Billboardy (všetky)

Dôvody, pre ktoré Robert Kaliňák nemôže byť ministrom ani chvíľu

Premiér Fico by sa mal okamžite odsťahovať z Bonaparte, Robert Kaliňák najprv odvolať Františka Imreczeho z čela Finančnej správy a vymenovať bezúhonného človeka, a napokon odstúpiť z pozície ministra vnútra. Tak by to bolo v normálnej neskorumpovanej krajine. Ak tak do piatka neurobí (čo neurobí), zvolávame mimoriadnu schôdzu a pokúsime sa ho odvolať my, pričom si všetky nepriestrelné dôvody budú musieť vypočuť aj jeho kolegovia z podarenej opozície, ktorým Kaliňák tiež ešte donedávna strašne prekážal.

Ide sa odvolávať

Opozičná rada prvýkrát zasadla a okrem pozící v kontrolných úradoch sa zhodla aj na ďalšej dôležitejveci - kauza Bašternák dosiahla také obrovské rozmery a minister Kaliňák ju kryje tak "na hulváta", že navrhneme jeho odvolanie na mimoriadnej schôdzi NR SR.

Opozícia sa spája

Dve najsilnešie opozičné strany SaS a OĽaNO podpísali Dohodu o opozičnej rade, čím zoficiálnili spoluprácu a spoločnú pripravenosť vládnuť. Či už o štyri roky, alebo skôr.

Koľko sa toho zmestí do alobalu

Ťažba klesá, dotácie stúpajú, za mzdy v baniach sa oplatí pracivať akurát tak Rumunom. Tak kde sú teda zvyšné peniaze?

Kontinuita valca v priamom prenose

Ak by koalícii aspoň troch išlo o dobro občanov, nikdy by si nedovolili zmietnuť zo stola všetky prospešné návrhy, ktoré štát nič nestoja a pomôžu k lepšiemu životu.

Žiadny rozkol nehrozí

Pre Richarda Sulíka a Jozefa Mihála je len jeden spoločný cieľ - lepšie Slovensko. Keď príde príležitosť presadiť naše myšlienky, bola by obrovská škoda, keby SaS nemala doriešené interné veci. Treba sa zaoberať tým, čo je dôležité.

Gestapácky prístup chceme riešiť komplexne

Gestapácky prístup, akým bol odobratý malý Marco z triedy pred očami spolužiakov, je len vrcholom ľadovca. Treba zmeniť sysyém, nie len potrestať jedného človeka, ktorému funkcia stúpla do hlavy tak, že sa neváhal pred deťmi správať ako zmyslov zbavený. Voláme po riešení, tentoraz nie ako politici, ale ako zhrození ľudia.

Peniaze namiesto gastrolístkov

Možnosť voľby zamestnanca medzi peniazmi a gastrolístkami bola jedným z našich 40 opatrení pre lepší život, ktoré sme predložili na májovej schôdzi. Koalícii sa nepozdával, neschválili ho. Zdá sa, že dôležitejšie ako uľahčiť ľudom život, je zisk spoločností, ktoré sa na "gastráčoch" nabaľujú.

Vzdávam sa, aby som kandidoval

Richard Sulík nechce dovoliť, aby sa vnútrostranícke záležitosti prepierali na verejnosti. Pretože nie sú dôležité. Dôležité sú riešenia, ktoré predkladáme už dnes na schôdzi parlamentu, aby mali ľudia lepší život.

Podávame trestné oznámenie pre kauzu Bašternák

Kauza Bašternák sa toľko krútila, až vyplávali na povrch skutočnosti, ktoré nám nedovolia iné, než podať trestné oznámenie.

Bratislavský obchvat sa dá riešiť aj inak

Vyzvali sme ministra obrany, aby nepodpísal obchvat Bratislavy v podobe, v akej je navrhnutý

Politická kultúra platí aj na našich ľudí

Na asistenta Lucie Nicholsonovej sa z minulosti vzniesol tieň podozrenia. Padni komu padni, nie sme vyšetrovatelia. Nech to riešia tí, ktorí sú na to povolaní.

Reakcia na kritiku OZ KOVO

Odborový zväz KOVO má chrániť zamestnancov, nie Smer. Na dnešnej tlačovej besede sme vysvetlili, že našich 40 opatrení pre lepší život zabezpečí lepší život nielen podnikateľom, ale aj ľuďom. Aby sa tu oplatilo pracovať, podnikať a žiť.

Výzva ministrovi dopravy: Zrušte tento tender

Verejnosť má právo na poskytnutie komplexných informácií, čo sa na ministerstve doprvy a v Národnej diaľničnej spoločnosti deje. Zvolávame mimoriadny výbor pre hospodárske záležitosti.

Našich 40 návrhov s podporou opozície

Dávame koalícii rukolapnú šancu dokázať, ako veľmi mysleli svoje návrhy o lepšom Slovensku vážne. Predkladáme 40 opatrení, aby sa tu oplatilo pracovať, podnikať a žiť, ktoré štát ani daňových poplatníkov nebudú stáť ani cent.

Finančný výbor Bašternákove byty nevyriešil, nikoho to neprekvapilo

Výbor o Bašternákovi utajili len preto, aby na ňom nakoniec dokopy nieč nepovedali. Ruka ruku myje, akamarát kamaráta nepodrazí, najmä. ak ie o biznis. Nepáči sa nám to a nedáme tomu pokoj.

Kauza Bašternák a Kočner siaha oveľa ďalej, vyskakujú ďalšie mená

Firmy okolo Ladislava Bašternáka a Mariana Kočnera, známych z kauzy Five Star Residence, mali podľa poslanca za SaS Jozefa Rajtára prepojenie na biznis so štátom v IT sektore.„Tí istí ľudia, ktorí sú zapojení v kauze Five Star Residence, v machináciách s bytmi a DPH, tak tí istí ľudia sú prepojení aj na predražené štátne zákazky v IT sektore. Je to jedna partička ľudí, ktorá robí machinácie s DPH, ktorá sa venuje predraženým IT zákazkám a jej súčasťou sú ľudia vo vláde, ktorí to celé kryjú s prestávkou už desať rokov,“ povedal v pondelok na tlačovej besede Rajtár.