Denník SaS


Billboardy (všetky)

Kauza Bašternák graduje, razia je len odpútanie pozornosti

Vzhľadom na všetky informácie, ktoré počas posledných týždňov vyšli najavo, si myslíme, že pre Ladislava Bašternáka je momentálne najbezpečnejším miestom vyšetrovacia väzba.

Martin Glváč má za ušami

Supertajná zmluva obsahuje informácie, ktoré si zaslúžia trestn= oznámenie.

Čierny deň pre Európu

Referendum o vystúpení Veľkej Británie z EU bude patriť k najväčším politickým udalostiam 21. storočia.

Brexit sa stáva skutočnosťou

Poslanec NR SR a tímlíder SaS pre zahraničnú politiku a politický systém Martin Klus informuje o stanovisku strany na výsledky referenda o vystúpení Veľkej Británie z Európskej únie.

Poslanci sa boli pýtať na Finančnej správe

Poslanci NR SR, členovia výboru pre financie a rozpočet dnes boli na poslaneckom prieskume na Finančnej správe. Otázok ohľadom kauzy Bašternák bolo viac než dosť.

Lucia Nicholsonova na stope ďalšej rozkrádačky

Vyzývame ministra Petra Žigu, aby odstúpil z funkcie pre podozrenie z tunelovania eurofondov.

Robert Kaliňák bude opäť čeliť odvolávaniu

Protest pred bytovým komplexom Bonaparte ukázal, že aj ľudia toho už majú dosť

G-komponent poškodzuje výrobcov elektriny na Slovensku

Dúfame, že Ústavný súd SR v prípade G-komponentu rozhodne spravodlivo.

Výzva R. Kaliňákovi - Nevláčte nám na protest nasadených násilníkov

SLovensko je na tom s korupciou najhoršie, ako kedy bolo. Minister vnútra je vyšetrovaný pre trestné činy voči majetku a sedí neochvejne na svojej stoličke. K tomu ho ešte aj vyšetruje jeho vlastný podriadený. Má moc na to, aby na protest, ktorý spolu s občanmi organizujeme na dnes, poslal nasadných násilníkov, aby potom mohol poukazovať na zlú, zlú opozíciu.

Kaliňák zobral od Bašternáka úplatok, budeme ho opäť odvolávať

Začali sme zbierať podpisy na mimoriadnu schôdzu NR SR, kde sa opäť pokúsime Kaliňáka odvolať.

Robert Kaliňák by mal vysvetliť radikálny nárast príjmov

Príjmy Roberta Kaliňáka po nástupe na ministerstvo dramaticky stúpli. Žiadame vysvetlenie. Zároveň upozorňujeme, že pochybné transakcie v banke nikto nechce riešiť ani nechať vyšetriť. Situácia je veľmi vážna.

Vyvraciame Kaliňákove klamstvá

Keď Robert Kaliňák povie: "Od Bašternáka som nedostal žiadne peniaze, len obchodný podiel," je to to isté, ako keby tvrdil, že je abstinent, lebo nepije alkohol, len čistý lieh.

Opozičná rada trvá na odchode ministra Roberta Kaliňáka

Trváme na odchode ministra vnútra Roberta Kaliňáka. Plánujeme ďalšie odvolávanie Kaliňáka, ak tak neurobí premiér Robert Fico. Inak zorganizujeme verejný protest.

R. Kaliňák sa vyfarbil

Zadržanie a obvinenie poslaneckého asistenta J. Rajtára vnímame ako dôkaz toho, že minister Kaliňák v kauze Bašternák klame.

Poslanci BSK z klubu SaS podporujú vytvorenie nového kreatívneho centra

„Bola by nesmierna škoda nielen pre Bratislavu, aby sme vyhostením z priestorov Cvernovky prišli už o zohratú komunitu kreatívcov. Veríme, že tak, ako má svoje genius loci Cvernovka, tak ho vdýchnu aj do budovy na Račianskej,“ uvádzajú predstavitelia SaS.

Opatrovateľky živoria a minister Richter zatiaľ hrá svoje mediálne hry

Keď šetríte štátu peniaze tým, že vypiplete svoje dieťa a namiesto špeciálnej školy sa dokáže vzdelávať v "normálnej", vašou odmenou budú len klamstvá z úst ministra Richtera, ktorými oblbuje svojich oddaných voličov.

Kaliňák ťahá túto krajinu ku dnu

Ako opozícii by nám malo vyhovovať, že vláda drží vo funkcii takého skompromitovaného človeka. Mohli by sme to využiť a poukazovať na to, ako sa musia spreneverovať svojim zásadám. Ale nechceme to robiť. Zastavenie toho, aby Kaliňák ďalej ťahal túto krajinu ku dnu, je na prvom mieste.

L. Nicholsonová žiada ÚVO o preverenie zmluvy Sociálnej poisťovne s Bonulom

Podpredsedníčka parlamentu a poslankyňa NR SR za stranu Sloboda a Solidarita Lucia Nicholsonová dnes na Úrade pre verejné obstarávanie (ÚVO) napadla zmluvu medzi Sociálnou poisťovňou a spoločnosťou Bonul, ktorú uzatvorila Sociálna poisťovňa 26. mája na zabezpečenie strážnej služby v sume 4,93 milióna eur bez DPH.

Robert Kaliňák bude čeliť odvolávaniu pre kauzu Bašternák

Kauza Bašternák je čítankový príklad daňového podvodu. Robert Kaliňák mal možnosť odísť sám, nevyužil ju.