Denník SaS


Billboardy (všetky)

Vyzývame ministra Solymosa, aby pozastavil prieskumné vrty na východnom Slovensku

Ministerstvo životného prostredia by malo svoje rozhodnutia (o povolení prieskumnej ťažby) vydávať v kontexte všetkých zákonov SR, ako aj európskych a medzinárodných dohovorov

Prokurátorský klan v akcii

Byty v Bonaparte, priveľa náhod, samé ťahanice, inokedy zasa expresne rýchle konanie, no a nakoniec apartmán na Floride, a nie hocijaký. Niečo nesedí, konkrétne nič.

Daňové (v)tipy Petra Kažimíra

Ministrovi financií Kažimírovi sa zmysel pre humor nedá uprieť. Ale aplikovať ho pri zvyšovaní daní, keď vidíme, v ktorých vreckách tie dane končia, je čistá irónia.

Zasadala Opozičná rada

V utorok zasadali predstavitelia Opozičnej rady a dohodli sa nielen na pokračovaní na spoločnom postupe v organizovaní ďalších protestov proti zlodejom vo vláde, ale aj na tom, ako budú vyzerať voľby do VÚC.

Vláda zanedbala nielen spustenie elektronických schránok, ale tiež úplne zabudla na informačnú kampaň, ktorá je pri tak významnej zmene nevyhnutnosťou.

Žiadame odvolanie J. Holienčíka

Viacero vyhlášok o cenovej regulácii v energetike, ktoré sú v pripomienkovom konaní, je v rozpore s inými zákonmi a odvolávajú sa na neexistujúcu legislatívu, či nespĺňajú požadované formálne náležitosti. Na dnešnej tlačovej besede to vyhlásil poslanec NR SR za SaS a tímlíder SaS pre energetiku Karol Galek.

Návrat totality

Dnes sa parlament vrátil do totality. Opozícia zákonnými metódami otvorila schôdzu, Andrej Hrnčiar na základe telefonátu "podsadol" podpredsedníčku Luciu Nicholsonovú a hneď ju aj zatvoril. Protiprávne. Nenecháme to tak.

V Európe nás reprezentuje hanba

Cez Dankove horalky a tričká sa odpútavame od podstaty - že Slovenský republika má ministra vnútra spinknutého s daňovým podvodníkom a premiéra, ktorý býva v jeho byte.

Andrej Danko robí z parlamentu rohožku Roberta Fica

Veľmi dobre vedel, že dnes sa premiér nedostaví. Ba čo viac, presne o to mu išlo. Bolo by to smiešne, keby to nebolo šliapanie po demokracii a keby sme si mohli robiť svoju prácu, pre ktorú sme tu.

Podnet na disciplinárne konanie na predsedu NR SR A. Danka

Poslanci SaS podali a mandátový a imunitný parlametný výbor podnet na predsedu parlamentu A. Danka. Podľa SaS prekročil svoje právomoci, keď prerušil mimoriadnu schôdzu NR SR o vyslovení nedôvery ministrovi R. Kaliňákovi. Ako dôvod uviedol transparent a oblečenie poslanca, čo je však neprípustné. Bránia nám hovoriť o rozkrádaní štát v parlamente, budeme to robiť na námestiach. Dnes sa konajú dve protestné stretnutia - v Bratislave a v Košiciach.

Totalitné maniere sú späť

Koalícia hľadá zástupné problémy, aby oddialila nevyhnutné. Je absolútne neprístojné, aby na poste ministra vnútra zotrvával človek vyšetrovaný kriminálkou. Koalícia pošliapava demokratické princípy tejto krajiny.