Denník SaS


Billboardy (všetky)

V kauze Špirko pripravujeme trestné oznámenie

Pre kauzu prokurátora Špirka budeme iniciovať mimoriadny parlamentný výbor a pripravujeme trestné oznámenie na (ne)známeho páchateľa pre zneužitie právomoci verejného činiteľa.

Ubezpečujeme, že Kališpeciál k ľuďom dostaneme

Slovenská pošta odmieta distribuovať KALIšpeciál na príkaz z najvyšších miest. Je to pakt a preto zvažuje právne kroky a vyvodenie politickej zodpovednosti.

Pošta robí vedomé obštrukcie, je to hanba!

Vyzývame ministra kultúry Mareka Maďariča, aby vo veci sabotáže Kali-špeciálu konečne priviedol svojich zamestnancov k činnosti, dnes si našli nové výhovorky

Slovenská pošta sabotuje KALIšpeciál

Keby mali aspoň poriadnu výhovorku, ale posúvanie si "prípadu" z jednej inštitúcie na druhú, hádzanie sa na dovolenku, neodpovedanie a naťahovanie je detinské a nehodné štátnej firmy, ktorá má slúžiť ľuďom, a nie zlodejskej vláde.

Slovenská pošta nechce, aby ste dostali informácie o Bašternákovi

Máme podpísanú zmluvu so Slovenskou poštou, ktoré má podľa nej rozniesť náš KALIšpeciál do všetkých domácností na Slovensku ešte tento týždeň. Noviny však ležia na paletách v Bratislave a my počúvame len hlúpe posúvanie si kompetencií z jedného úradu na druhý. Považujeme to za sabotáž.

Kreativita ministra Kažimíra je pri tvorbe nových daní výnimočná

Vláda mala rekordný nárast príjmov, napriek tomu ani zďaleka neskonsoliduje štátny rozpočet tak, ako sľúbil. Konsolidácia v jeho ponímaní znamená zvyšovanie príjmov neprirodzeným vyťahovaním peňazí z vrecák ľudí.

Prokurátora špeciálnej prokuratúry Vasiľa Špirka zbavili obvinenia

Podpredseda SaS Ľubomír Galko bude v tejto veci zvolávať brannobezpečnostný výbor NR SR.

Pri prijímaní zákona o teple sa zrejme objavila korupcia

Posledná významná zmena v zákone o tepelnej energetike bola prijatá v roku 2014, pričom niektoré jej ustanovenia priniesli výrazné zvýhodnenie dominantných teplárenských spoločností na úkor spotrebiteľov.Viacero návrhov na nápravu tohto stavu predkladaných opozičnými poslancami zo strany SaS a hnutia OĽaNO, boli v minulosti vládnucou väčšinou zmietnuté zo stola. „Dôkazy poukazujúce na možnú korupciu pri prijímaní novely v roku 2014, ktoré sme získali, by mohli byť vysvetlením, prečo sa strana Smer zmenou zákona o tepelnej energetike vykašľala na ľudí, medzi nimi aj svojich voličov,“ hovorí Karol Galek (SaS).

Obvinenia prokurátora Špirka stoja na vode

Obvinenie prokurátora, ktorý riešil podozrenia voči ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi, má z hľadiska právneho rovnakú úroveň ako zametenie kauzy Bašternák pod koberec. Absentujú tam akékoľvek právne úvahy. Z uznesenia je zrejmé, že bolo vydané len na základe trestného oznámenia podaného odsúdeným daňovým podvodníkom Ľubošom Vargom a jeho obhajcom.

Štandardné fungovanie mafie s názvom Smer

Keď Robert Kaliňák v europarlamente tvrdil, že jeho vyšetrovanie riadi "nezávislá prokuratúra", zabudol sa zmieniť o tom, že už pracuje na zničení "drzého" prokurátora, ktorý svoju prácu zobral vážne.