Denník SaS


Billboardy (všetky)

Sudcovia, ktorí rozhodnú o R. Procházkovi, by mali poznať pravdu

Na Slovensku už každý vie, že Radoslav Procházka je človekom pochybných morálnych kvalít. Napriek tomu ho vláda posiela robiť sudcu do Luxemburgu, aby z takejto teplučkej trafiky rozhodoval o osudoch ľudí. Richard Sulík sa rozhodol, že to tak nenechá a kompetentných informuje o tom, s kým budú mať dočinenia. Ak to zachráni jediné súdne rozhodnutie, stojí to za to.

Z Finančnej správy unikajú informácie

Tri firmy, ktoré registrujú internetové domény na Slovensku, a to Zoner, Platon a Websupport, sú obetnými baránkami pre Finančnú správu SR v jej boji proti hazardu.

Štát nezmyselne trestá poctivých podnikateľov a ohrozuje slobodu internetu

Prvýkrát v histórii sa stalo, že pokutu od Finančnej správy SR dostál nie ten, kto zodpovedá za obsah internetovej stránky ale ten, kto doménu zaregistroval. Prvým motívom by mohlo byť to, že finančná správa takto rieši svoju neschopnosť vypátrať dodávateľa obsahu. Pritom registrátor ponúkol súčinnosť štátu v tejto veci. Avšak ešte horší motív by mohlo byť ten, že firma, ktorá pokutu dostala sa aktivizuje aj ako občianske združenie pod názvom Slovensko.Digital. A práve táto skupina poukázala na neefektívnosť narábania štátu s verejnými zdrojmi v prípade IT tendrov.

Sexuálne zneužívanie detí nebolo nikdy tak blízko úradu vlády

Včera prenikli informácie, že mediálny poradca predsedu vlády Erik Tomáš radí riaditeľovi resocializačného zariadenia Čistý deň Petrovi Tománkovi. Dnes je už jasné, prečo niekoľko kontrol v Čistom dni boli neúspešné. Erik Tomáš ponúkol dôkaz, že zariadenie Čistý deň patrí do smeráckej rodiny. Sme zdesení. Vyzývame premiéra, aby okamžite odvolal Erika Tomáša z funkcie.

Chceme vybaliť uhlie z alobalu

Do energetiky chceme zaviesť systém a spravodlivosť a v rámci možností ju odpolitizovať.

Ak Igora Matoviča zbavíme mandátu, bude to žalostný obraz o Slovensku

Predseda Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií Martin Poliačik si myslí, že v parlamente je veľa poslancov, ktorí by z rôznych dôvodov už dávno nemali vykonávať poslanecký mandát. Preto tvrdí, že ak z Igora Matoviča urobíme exemplárny prípad, bude to veľmi žalostný obraz o Slovensku.

O U.S. Steele musíme rokovať v utajenom režime

O analýze výhodnosti štátnej pomoci pre spoločnosť U. S. Steel Košice, ktorú predložilo na rokovanie Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti Ministerstvo hospodárstva musíme rokovať v utajovanom režime. Pritom z analýzy by malo byť jasné, či pomoc od štátu železiarniam je pre štát výhodná alebo nie. Sme prekvapení, že nebudeme možné o tejto správe verejne rokovať.

V kauze Galanta vykonáme poslanecké prieskumy

Poslanci pôjdu na poslanecký prieskum do resocializačného zariadenia v Galente, na Ústredie práce v Bratislave a na Úrad práce v Piešťanoch. Máme informácie, že kontrola ministerstva nedopadla dobre a aj my sa chceme pýtať. Všetky správy poukazujú na to, že zrejme došlo k zlyhaniu celého systému, ktorý má deti chrániť.

Odmietame náhubkový zákon

Strácame nádej, že zmeny v rokovacom poriadku sú myslené dobre a demokraticky. Náhubkový zákon prešiel do druhého čítania a s ním aj konflikt o charakter štátu. Ak vládna koalícia schváli novelu v súčasnej podobe, budeme iniciovať odvolanie predsedu NR SR Andreja Danka. Máme totiž obavu, že po tomto zákone by Andrej Danko pokojne mohol prísť so zmocňovacím zákonom. Smerujeme k diktatúre.

Pozeráme sa do útrob zhnitého systému

Vyspelosť spoločnosti určuje to, ako sa správa k tým najbezbranejším. Náš systém ochrany detí zlyhal v plnom rozsahu.

Vodičom bez diaľničných známok pokuta nehrozí

Ak má mať Slovensko progresívny a moderný systém diaľničných známok, tak jeho jediná modernosť a progresívnosť nemôže byť v tom, že prestaneme lepiť plastové nálepky na okná áut. Má byť v tom, že bude flexibilnejší, spravodlivejší a má vychádzať v ústrety tým, ktorí ho využívajú, čiže motoristom.

Naše podozrenia v prípade zneužívania detí vyvrátené neboli

Vyjadrujeme počudovanie, smútok a zdesenie nad tým, čoho sme boli svedkami na rokovaní Výboru NR SR pre ľudské práva. Reprezentanti štátnej moci útočili na sťažovateľov, zástupcov opozície, ale k ochrane maloletých detí sme sa nedozvedeli absolútne nič.

Vyzývame ministra Richtera, aby dal do pohybu aparát a chránil deti

Na zajtra (12. 9.) zvolávame výbor pre ľudské práva kvôli podozreniam zo zneužívania dievčat v resocializačnom centre v Galante. Prísť by mal aj ministra Ján Richter. Tvrdíme, že kompetentní nekonajú tak, ako by mali. Chceme vysvetlenie.

Pre podozrenia zo zneužívania maloletých dievčat zasiahol prezident Kiska

V zariadení, o ktorom informovala poslankyňa Natália Blahová, zasahuje polícia na popud prezidenta SR Andreja Kisku. Telefonicky nás o tom informoval a po vyjadrení našej úprimnej vďaky dodal: "Pre toto som sa chcel stať prezidentom".

KaliŠpeciál sa k vám dostane

Už nežijeme v komunizme ani v mečiarizme, aby nám vláda niečo prikazovala a zakazovala. Slovenská pošta si svoj príkaz splnila do bodky - noviny, ktoré vás mali zadarmo informovať o kauze Bašternák, odmietla distribuovať. Dobrí ľudia však nevymreli, našli sme súkromnú spoločnosť, ktorá noviny roznesie.

Rozprášili tím, ktorý vyšetroval Bašternákovu firmu

Keď niekdajší riaditeľ Kriminálneho úradu Finančnej správy (FS) Jozef Luterán odišiel zo svojej funkcie, jeho tím zložený z desiatok ľudí, ktorý vyšetroval firmu BL-202 podnikateľa Ladislava Bašternáka, bol rozprášený.

Protischránkový zákon predstiera boj s korupciou

Protischránkový zákon je dymová clona, ktorá len predstiera boj proti korupcii. SaS zákon nepodporí.

Predsedovi parlamentu Andrejovi Dankovi chýba úcta k ženám

Všimli ste si tú zvláštnu obsesiu, ktorou zjavne trpí Andrej Danko? Neznesie vo svojom okolí ženy, má neustálu potrebu ich komentovať, kritizovať a urážať. Richard Sulík si tento fenomén všimol a pre predsedu parlamentu má dobrú radu.

Koniec detských jaslí na Slovensku?

Novela zákona o jasliach rieši množstvo zbytočných vecí, no tie potrebné zas zostávajú bez povšimnutia