Denník SaS


Billboardy (všetky)

Žiadame NKÚ, aby prešetril nákup žilinského CT-čka

Slovenské zdravotníctvo je doslova čierna diera, prerastená chápadlami korupčnej chobotnice. Investované peniaze sa strácajú dlhodobo zlým manažovaním, rozkrádaním či neefektívnymi nákupmi. Rezort zdravotníctva má s krátkou prestávkou za posledných 12 rokov, prakticky 10 rokov v správe strana Smer – SD, či už samostatne alebo v nejakej vládnej koalícii. Smer nesie zodpovednosť za súčasný stav zdravotníctva a nedostatočnú zdravotnú starostlivosť ľudí na Slovensku.

Máme právo vedieť, za koľko sa predáva štátny majetok

Existuje reálny dôvod pre ktorý Slovenský pozemkový fond tají za koľko predáva majetok štátu? Neexistuje. Preto trvanie na tejto skutočnosti nás len utvrdzuje, že fond robí niečo nekalé. Cena nie je osobný údaj, napriek ich tvrdeniam.

Rokovák je hanebným šrámom na tvári demokracie

Naozaj si myslíme, že predsedajúci NR SR pôjdu tvrdo podľa nového rokovacieho poriadku? Podľa nás ho budú ignorovať, keď nie, urobia zo slovenského parlamentu prepadlisko demokracie.

Stiahnite novelu rokováku, škodí demokracii na Slovensku

Novela rokovacieho poriadku je iba snaha Andreja Danka prekryť kauzy súčasnej vlády. Nie je to nič iné, ako náhubok pre opozíciu. Aby bol parlament slušný, musí byť plný slušných ľudí s charakterom. Ak novela prejde v navrhovanej podobe, obrátime sa na Ústavný súd SR.

Štátu sa zmocnila mafia

Dnes si neuvedomujeme, aké nebezpečné veci sa na Slovensku dejú. Až po čase zbadáme, že v roku 2016 sa tu diali veci neprípustné pre právny štát a demokraciu. Štátu sa zmocnila mafia, ako sme to zažili už v deväťdesiatych rokoch. Vyzývame Bélu Bugára, Luciu Žitňanskú, Petra Kresáka a Františka Šebeja, aby sa vrátili na stranu právneho štátu.

Pre odchod vyšetrovateľa Gajdoša chceme výbor

Slušní ľudia musia byť odídení, tak vidia odchod šéfa vyšetrovacieho tímu Gorila Ľubomír Galko (SaS) a Richard Vašečka (OĽaNO). Preto zozbierali podpisy na zvolanie mimoriadneho parlamentného výboru na obranu a bezpečnosť. O situácii by mal prísť informovať minister vnútra Robert Kaliňák, policajný prezident Tibor Gašpar ale aj končiaci vyšetrovateľ Marek Gajdoš.

Účinnosť zákona o odpadoch treba odložiť

Sme presvedčení, že zákon o odpadoch je zlý a vyžaduje si veľké a rozsiahle zmeny. Kým k nim dôjde, vyzývame ministra životného prostredia Lászla Sólymosa, aby v skrátenom legislatívnom konaní odložil účinnosť ustanovení tohto zákona. Skrátené legislatívne konanie je nástrojom práve pre takéto situácie, lebo sankcie, ktoré hrozia podnikateľom, sú drakonické.

OLAF preverí podozrivé zberné dvory

Európsky úrad pre boj proti podvodom (OLAF) otvoril vyšetrovanie v súvislosti so zbernými dvormi, na ktoré upozornila poslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová. Nevieme povedať, ako vyšetrovanie skončí, ale vieme, že jeho otvorenie predstavuje pre Slovensko ďalšiu veľkú hanbu. Zároveň nám reálne hrozí, že budeme musieť platiť korekcie a na tie sa poskladajú všetci daňový poplatníci.

Daň z dividend je dvojité zdanenie ziskov

Daň z dividend zaťaží hlavne domácich podnikateľov, nakoľko tí zahraniční sú chránení zmluvami o zamedzení dvojitého zdanenia. Zrušenie dane z dividend bolo pre štátny rozpočet mimoriadne prospešné a jej opätovné zavedenie spôsobí slovenskej ekonomike opak. Vládne nám síce socialistická vláda, ale prekvapuje nás postoj predsedu SNS Andreja Danka, ktorý v predvolebnom období hovoril, že chce zlepšiť podnikateľské prostredie. Apelujeme preto na stranu SNS, aby sa držala svojich sľubov a daň z dividend v druhom čítaní nepodporila.

Vyzývame ministra Kažimíra, aby odstúpil

Schémy prevodov bytov ako v prípade kauzy Bašternák neboli počas vlády Roberta Fica výnimkou. Naopak, sú operačným systémom skupín naviazaných na stranu Smer-SD. Pre podozrenia z neoprávnených nadmerných odpočtov na dani z pridanej hodnoty sme žiadali odstúpenie šéfa finančnej správy Františka Imreczeho, čo sa však nestalo. Preto dnes vyzývame ministra financií Petra Kažimíra, aby sa vzdal funkcie a umožnil tým personálne zmeny na finančnej správe kvôli spravodlivému vyšetrovaniu podvodov s DPH.

Predstavili sme Odvodový bonus III

Dnes máme veľký problém, že náš odvodový, daňový a sociálny systém je veľmi komplikovaný. Po zrátaní všetkých parametrov je ich vyše 300. Zavedením odvodového bonusu by ich bolo 21. Nastalo by zásadné zjednodušenie systému, ľudia by mu začali rozumieť a tým by nebolo možné obchádzať ho. Zdôrazňujeme, že odvodový bonus by nespôsobil výpadky vo verejných financiách.

Štát ničí ekonomickú elitu krajiny

Nesúhlasíme s tým, že štát stále viac žmýka tých, ktorí tvoria hodnoty. Je nepochopiteľné, prečo vláda navrhuje stále nové dane. To, čo naozaj potrebujeme je štíhly štát a jednoduchšie pravidlá.

Nech ľudia rozhodujú, ako si budú kúriť

Veríme, že v rovnakom duchu rozhodnú v stredu (12.10.) sudcovia Ústavného súdu SR.

Boli sme na prieskume: Minister Richter by mal vyvodiť politickú zodpovednosť

Nezodpovedaných otázok je stále veľa. No jedno je isté a to, že komunikácia medzi ministerstvom práce a ústredím práce je slabá. Všetko sa dá skryť za kompetencie, ale pri takýchto závažných podozreniach by sme očakávali, že všetci zainteresovaní vynaložia maximálne úsilie, aby došlo k náprave. Naopak, odchádzame s pocitom, že si z nás robili srandu. Minister Ján Richter má na tom obrovský podiel a preto mal by vyvodiť politickú zodpovednosť.

Renátu Kolenčíkovú treba okamžite vypočuť

Kolenčíková sa v médiách vyjadrila, že ju Robert Fico sklamal korupciou a klientelizmom, že sa v poslednom čase v Smere dusila a teraz, keď odišla zo strany, sa cíti slobodná. To sú veľmi vážne slová od bývalej funkcionárky a nemali by zostať nepovšimnuté generálnou prokuratúrou. Vyzývame generálnu prokuratúru, aby Kolenčíkovú okamžite vypočula, kým ju nezastrašia.

Je čas ukončiť kauzu odpočúvania

Ja som bol politicky popravený nespravodlivo, za odpočúvanie novinárov, ktoré bolo legálne a legitímne. Potvrdila to prokuratúra. Verím, že aj vo zvyšných prípadoch súd rozhodne spravodlivo a kauza sa uzavrie. Za päť rokov sa popísalo veľa nezmyslov a neprávd a je čas, aby to skončilo. Nebudem prejudikovať výsledok súdu, no budem ho rešpektovať. Zatiaľ platí prezumpcia neviny a ja za tými ľuďmi stojím.
Archív