Denník SaS


Billboardy (všetky)

Minister Érsek nesmie strkať hlavu do piesku

Ministerstvo dopravy SR v prípade piešťanského letiska nesmie strkať hlavu do piesku a malo by prevziať zodpovednosť za riešenie situácie. Štát má v podniku Letisko Piešťany a. s. 20-percentný podiel a dvoch nominantov, a práve oni boli spúšťačom problému.

Chceme prieskum v policajných celách

Vyzývame prezidenta policajného zboru Tibora Gašpara, aby svojim rozkazom nariadil okamžitý zákaz využívať tieto vyhradené priestory a ich fyzické zrušenie. Ak sa to nestane, staneme sa priepasťou uprostred Európy. Je to obrovská hanba na hlavách nás všetkých.

Vyzývame Sociálnu poisťovňu, aby vypovedala zmluvu s Bonulom

Nové vedenie Sociálnej poisťovne by malo okamžite vypovedať zmluvu za 6 miliónov eur s firmou Bonul. Podľa stanoviska Úradu pre verejné obstarávanie Sociálna poisťovňa porušila zákon o verejnom obstarávaní pri tendri na strážne služby.

Robert Kaliňák by sa mal vyzliecť donaha

Vyzývame ministra vnútra Roberta Kaliňáka, aby sa "vyzliekol donaha" a zverejnil podrobné majetkové priznanie. List, ktorý poslal parlamentnému výboru nič nehovorí, neposkytol žiadne dokumenty a minister nie je súčinný. Celá záležitosť bola len kamufláž, bol to špinavý biznis a minister je v konflikte záujmov.

Robert Fico zasadil ďalší úder demokracii

Výroky premiéra o tom, že celá kauza Bašternák je vymyslená potvrdili, že dnes bojujeme s režimom Roberta Fica. Je to bezočivé a je to pľuvanec do tváre verejnosti.

Pripomeňme si spoločne výročie novembra ´89

Už zajtra si pripomenieme 27. výročie 17. novembra 1989, dňa kedy sa začala Nežná revolúcia. Tento dátum je symbolom boja za slobodu a my pozývame všetkých ľudí dobrej vôle zajtra o 17:00 na Námestie SNP, aby sme si pripomenuli, že tento boj nikdy nekončí.

Ako polícia a prokuratúra chráni svojich

Karusel s bytom prokurátora Paloviča ml. sa stále nevyšetruje; zvláštne majetkové pomery Palovičovcov

Chceme možnosť voliť poštou pri všetkých voľbách

Viedli nás k tomu štyri dôvody. Po prvé, stále narastajúci počet Slovákov žijúcich v zahraničí, po druhé, klesajúca účasť vo voľbách, po tretie, rastúca účasť vo voľbách zo zahraničia prostredníctvom pošty, a štvrtým dôvodom je odporúčanie EÚ členským krajinám, umožniť svojim občanom voliť aj z tretích krajín.

Vyberanie pokút pre motoristov treba odložiť

Pokuty drakonické, systém nefunkčný a odnesú si to motoristi. Vyzývame ministra dopravy Árpáda Érseka (Most-Híd) a ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD), aby zastavili posielanie pokút vodičom, ktorí jazdili po diaľniciach bez diaľničnej známky a aby začali pokutovať až v januári 2017, keď už nebude možné si známku na rok 2016 kúpiť. Úrady majú možnosť pokutovať vodičov ešte dva roky po spáchaní priestupku, čiže nie je dôvod sa ponáhľať.

Stabilné ceny energií sú kryté alobalom a ostatnými aktivitami sponzormi Smeru

Takzvanú tarifu za prevádzku systému (TPS) posúdi Ústavný súd (ÚS) SR. S podnetom sa na neho obracia skupina poslancov za stranu Sloboda a Solidarita a hnutie Obyčajní ľudia a Nezávislé osobnosti, podľa ktorých je zavedenie tejto tarify jednak protiústavné, ale zároveň práve TPS môže za stabilne vysoké ceny energií na Slovensku.

Výbor prešetrí Ficov nájom u Bašternáka

Obraciame sa na parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií s podnetom na prešetrenie nájmu premiéra Roberta Fica v bytovom komplexe Bonaparte, ktorý postavil Ladislav Bašternák s najväčšou pravdepodobnosťou z neoprávnených vratiek DPH.

Vízia strany do roku 2024